1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. KPDK’da Kamu-Sen’in Gündeme Getireceği Tüm Detaylar Belli Oldu
KPDK’da Kamu-Sen’in Gündeme Getireceği Tüm Detaylar Belli Oldu

KPDK’da Kamu-Sen’in Gündeme Getireceği Tüm Detaylar Belli Oldu

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı için geri sayım başladı. 7 Aralık öncesi yapılacak toplantı öncesi Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveciden çok önemli açıklamalar geldi. İşte KPDK’da ele alınacak konular.

A+A-

7 Aralık 2018 Cuma günü itibarıyla Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı gerçekleştirilecek. Türkiye Kamu-Sen’in gündeme getireceği tüm detaylar Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından detaylarıyla ele alındı. İşte KPDK’da Kamu-Sen’in ele alacağı konular ve Kahvecinin açıklamasının tam metni.

KPDK toplantısı 7 Aralık Cuma günü Çalışma Bakanının da katılımıyla gerçekleştirilecektir. Türkiye Kamu-Sen toplantı ile ilgili çalışmalarını tamamlamıştır denildi.

Toplantıda, öncelikli olarak, Ek gösterge uygulamasının yalnızca belli unvanlar için değil bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde genişletilmesi, yardımcı hizmetler sınıfı personeline de ek gösterge verilmesinin sağlanması ve ek gösterge rakamlarının yükseltilmesi olacak.

Yaşanan ekonomik gelişmeler karşısında eriyen memur ve emekli maaşlarının telafisi için tüm kamu görevlileri ve emeklilere ek zam yapılması talebii burada da masaya taşınacak.

‏Bütün sözleşmeli, geçici ve vekil gibi adlar altındaki güvencesiz personelin kadroya geçirilmesi talebimiz gündemde olacak.

Kamu görevlileri üzerindeki vergi yükünün azaltılması amacıyla vergi dilimlerine ilişkin düzenleme yapılması hakkında teklifler olacak.

Bütün ek ödemelerin emekli aylığı hesaplamasında esas alınması, Emeklilere de sosyal yardım ödemesi yapılması, Emekli maaşlarının yükseltilmesi ve adaletin sağlanması için ek göstergeye bağlı olarak belirlenen tazminat oranlarının yükseltilmesi talebi yinelenecek.

Memur maaşlarına çalıştıkları her yıl için ödenen kıdem aylığı miktarının yükseltilmesi ve 25 yıl olan sınırın kaldırılmasını isteniyor. Bunun için hazırlan kanun teklifini masada da değerlendirmeye sunulacak.

4/C’li geçici statüden 4/B statüsüne geçen personelin sorunlarını unutmadığı belirtildi ve onlar da gündemde olacak.

Emeklilere olduğu gibi kamu görevlilerine de emekli ikramiyesi verilmesinin sağlanması hususunun son derece önemli olduğu belirtildi.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının düzenli olarak yapılabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması, Kamuda liyakate dayalı atama ve görevde yükselme prosedürlerinin hayata geçirilmesi olmazsa olmaz olarak ele alındı.

7/24 esasına göre görev yapan kütüphane personelinin yemek, ulaşım, fazla mesai, gece çalışma ücreti, güvenlik gibi sorunlarının çözülmesi için de talepleri olacak.

Hizmet kollarına ilişkin sorunlar da dahil olmak üzere Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantılarında daha önce karar altına alınan konuların hayata geçirilmesi için ısrarcı olacağız.

Önder Kahveci: Masada bizi görmeye tahammülü olmayanlara inat, kanundan gelen hakkımızı sonuna kadar kullanacak, kamu görevlilerinin haklarını savunacak, masayı sulandırmaya çalışan art niyetlilere asla müsaade etmeyeceğiz açıklamasına yer verdi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler