1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. KPSS 2014-2 İle THSK İl İçi Yerleştirme Kurası İsim ve Münhal Yer Listesi
KPSS 2014-2 İle THSK İl İçi Yerleştirme Kurası İsim ve Münhal Yer Listesi

KPSS 2014-2 İle THSK İl İçi Yerleştirme Kurası İsim ve Münhal Yer Listesi

KPSS 2014-2 İle Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna Yerleşen ve Atanması Uygun Görülen Adayların İl İçi Yerleştirme Kurası isim ve münhal yer listesi yayımlandı.

A+A-

2014-2 KPSS yerleştirmeleri sonucu Türkiye Halk Sağlığı Kurumu kadrolarına yerleşen adayların açıktan atamaları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden KPSS puanları esas alınarak kişilerin tercihleri doğrultusunda yapılacaktır.

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

2014-2 KPSS Açıktan Atama için tercih alımı işlemleri ilan metninde belirtilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde(http://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup; kura başvurusu yapılabilmesi için önce P.B.S. üzerinde yer alan Kullanıcı İşlemleri menüsünden kullanıcı kaydı oluşturulması, sonra ana sayfada yer alan Kura Başvuru ve Takip İşlemleri menüsünden T.C. Kimlik No, şifre ve Nüfus Cüzdan Numarasıyla giriş yapılması gerekmektedir.

Tercih Kesinleştirme İşlemi aşağıda belirtildiği şekilde iki adımda yapılacaktır:

1- Tercih Formunda öncelikli olarak kuraya başvurulacak unvan (Sağlık Memuru ve Sağlık Teknikeri için hem unvan hem de branş) seçilecek olup “BAŞVURUYU KAYDET” butonu kullanılarak kaydettikten sonra tercihler yapılacaktır.

2- Tercihlerden emin olunduktan sonra “BAŞVURUYU KESİNLEŞTİR.” butonu kullanılarak başvuru kesinleştirilecektir.

Adayların Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapacakları tercihler geçerli olacağından tercihlerini kesinleştirdikten sonra tercihlerini gösterir belgenin çıktısını alarak kendilerinde muhafaza etmeleri gerekmektedir. Adayların kendileri için almış olduğu tercih çıktısını Kurumumuza veya herhangi bir yere teslim etmelerine gerek bulunmamaktadır.

Not: “BAŞVURUYU KESİNLEŞTİR.” butonu kullanılmadan alınan çıktıların hiçbir geçerliliği bulunmamaktadır.“Başvuruyu Kesinleştir” butonu kullanılarak yapılan başvuruyu, değiştirme imkânı bulunmamaktadır.Adayın almış olduğu çıktı ile PBS’deki tercihleri arasında çelişki olması halinde PBS’deki tercihler geçerli olacaktır. Tercihini kesinleştirmeden PBS’den çıkan veya hiç tercih yapmayan adayın yerleştirilmesi genel kura ile olacaktır.

TERCİH TAKVİMİ VE KURAYA İLİŞKİN BİLGİLER:

Tercihler19/12/2014 Cuma günü başlayıp, 23/12/2014 Salı günü saat 18:00’de sona erecektir.

Adaylar yerleştirildiği ilde, yerleştiği unvan ve branşındaki münhal yerler içerisinden en çok  10 tercihte bulunacaklardır.

Tercihler sonucu ilan edilen yerlere yerleştirme işlemi 25/12/2014 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile KPSS  puanı yüksek olan adaya öncelik verilerek yapılacaktır. KPSS puanı ve tercihleri aynı olanlar arasında kura ile yerleştirme yapılacaktır.

Kuraya katılacak adaylardan başvurusunu yapmayan, başvurusunu kesinleştirmeyen, tercihlerine yerleşemeyen ve yanlış tercihte bulunan adayların yerleştirilmesi noter tarafından bilgisayar ortamında genel kura ile yapılacaktır. Kura sonuçları kuranın çekildiği gün www.thsk.gov.tradresinde ilan edilecektir.

Adaylar,  yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra yapılacak atama sonucunda görevlerine başlayabileceklerdir. Belgelerinin tetkikinde atanmaya hak kazanmadığı tespit edilenler ile atamaya hak kazanmadığı halde sehven kuraya dâhil edilen ve yerleştirme işlemine alınan adayların ataması yapılmayacak, yapılmış olsa dahi atama kararı iptal edilecektir.

Sorularınız için :thsk.atamaysp@saglik.gov.trTel: 565 50 00

2014-2 İL İÇİ YERLEŞTİRME YAYIN

KPSS 2014-2 İliçi Yerleştirme Kurası Münhal Yer Listesi 

KPSS 2014-2 İliçi Yerleştirme Kurası İsim Listesi 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.