1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzunda Bir Değişim Daha Yapıldı
KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzunda Bir Değişim Daha Yapıldı

KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzunda Bir Değişim Daha Yapıldı

KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzunda Devlet Personel Başkanlığı tarafından bir düzenleme daha yapılarak yenilendi.

A+A-

KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzunda bir değişim daha yapıldı. ÖSYM web sitesinden duyurur yayınlayarak 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS-2014/1 ) Tercih Kılavuzunda Devlet Personel Başkanlığı tarafından bir düzenleme daha yapılarak yenilenmiş Hali ÖSYM Web sitesinden tekrar yayınlandı.

Değişim yapacak olan adayların değişimleri veya düzeltme işlemleri KPSS-2014/1 Tercihleri devam ettiği sürece düzenlenebilecek. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan değişim ÖSYM tarafından şu şekilde kamuoyu ile paylaşıldı.

1)      390110093 kodlu İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosunda yer alan 6255 nitelik kodu “6225” olarak düzeltilmiştir.

2)      Kılavuz metni içerisinde yer alan “ADAYLARCA BAŞVURU YAPALABİLECEK ALT ÖĞRENİM DÜZEY(LER)İNDEKİ KADRO/POZİSYON UNVANLARI” listesine “Sağlık Teknikeri” unvanı eklenmiştir.

3)      Kılavuz metni içerisinde yer alan BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI’na;

“2.11.SAĞLIK FİZİKÇİSİ

1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun ek 13’üncü maddesine göre Sağlık Fizikçisi kadrolarını tercih edecek adayların, fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans yapmış olmaları gerekmektedir.” maddesi eklenmiştir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.