1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. KPSS 2014/2 Yerleştirmelerinde Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
KPSS 2014/2 Yerleştirmelerinde Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KPSS 2014/2 Yerleştirmelerinde Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2014/2 Kpss Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerKpss Tercihinde Hangi Kurumları Seçmeliyim ?Kpss Tercihlerinde Hangi Kurum Yüksek Maaş Alır ?Kpss Tercihlerinde Atandıktan Sonra Nasıl Tayin Alırım ?

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Açıklanan 2014/2 Kpss Merkezi Atama Yapılacak Kadrolar Açıklandıktan Sonra Bir Çok Adayın Merak Ettiği Soruları Yazımızda Bir Araya Getiriyoruz.

KPSS 2014/2 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Öncelikle Bilinmesi Gereken Önemli Şeyleri Paylaşalım; Sınıf belirtilmeyen pozisyonlar KİT'leri ifade etmektedir, GİH Genel İdare Hizmetleri Sınıfını, TH Teknik Hizmetler Sınıfını, SH Sağlık Hizmetlerini ifade etmektedir, AH Avukatlık Hizmetleri Sınıfı, EÖH Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfını ifade etmektedir.

2014/2 Kpss Yerleştirme Tercihleri sonucunda toplam 5067 kadroya atama yapılacaktır. Başvurular Ösym internet sitesi üzerinden 17 Kasım ile 26 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususular

Öncelikle adaylara Kpss Tercihleri yapılırken kendi hizmet sınıflarını tercih etmelerini öneriyoruz. 

- Başvuru yapmadan önce durumunuza uygun kadroyu seçerken nitelikleri dikkatlice incelemenizi aksi halde şartlarınızın tam uymadığı bir kadroya yerleştirme işlemi gerçekleşmesi halinde o kurumun adayı atamayacağını ayrıca 2014 Kpss puanı ile başka bir yerleştirme tercihinin yapılamayacağı önemle bilinmesi gereken bir konu.

- Tercih sistemi açıldıktan sonra tercihlerinizi erkenden kaydetmenizi öneririz çünkü tercih yapıldıktan sonra sistem üzerinden değişiklikler yapılmaya devam edecektir. İstem dışı bir durumun gerçekleşmesi halinde en azından tercihler sisteme kaydolmuş olacaktır.

- Kpss puanı iyi olanlar yerleşme imkanı yüksek olan adayların maaşı yüksek olan kurumlardan başlayarak tercihlerini yapması önemlidir.

- Adaylar kendi yaşadıkları illerin dışında tercih yapmaları halinde o ilde gerçekten yaşayıp yaşamayacağını düşünmeli eğer gidemeyeceği bir yer varsa tercih etmemeli.

- Farklı illere gidip tekrar dönmeyi düşünen adaylar Kurum seçiminde çok dikkatli olmalı bazı kamu kurumlarının farklı illerde bölümleri olmadığı için nakil imkanı bulunmamaktadır. Örneğin Harran Üniversitesini seçen aday Şanlıurfa ilinden başka bir yerde çalışamaz.

- Sertifika isteyen kurumlar İngilizce, Bonservis, Ehliyet v.s. dikkat edilmeli eğer elinizde bu sertifikalar yoksa yerleşseniz dahi atamanız yapılmayacaktır.

www.MyMemur.com Ailesi olarak ÖSYM 2014/2 Kpss Yerleştirme tercihleri başladığı anda www.MyTercihRobotu.com devreye girerek sizlere en doğru tercihi yapmanız için hizmet verecektir. 

Kpss Tercihinde Hangi Kurumları Seçmeliyim ? Kpss Tercihlerinde Hangi Kurum Yüksek Maaş Alır ? Kpss Tercihlerinde Atandıktan Sonra Nasıl Tayin Alırım ? Sorularını cevaplamaya çalıştık.

En Doğru Tercihi Yapmanız Ümidiyle 2014/2 Kpss Tercihlerinin Hayırlı Olmasını Dileriz. www.MyMemur.com

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.