KPSS 2016/1 memur kadrolarına yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından KPSS 2016/1 bazı kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme sonuçları açıklandı.

23171
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından memur adaylarından 22 Haziran-1 Temmuz 2016 tarihleri arasında tercihleri alınanların Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup yerleştirme sonuçları, 14 Temmuz 2016 ÖSYM’nin resmi İnternet adresinden açıklandı. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Ayrıca yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

basliksiz-1-010.jpg

KPSS 2016/1 yerleştirme sonucunda herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna yerleştirmesi yapılanlar, yerleştirildikleri kurumun yayınlayacağı istenen evraklarla birlikte belirtilen tarih aralıklarında başvurularını gerçekleştirebilecektir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır. Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

  1. 5 sene önce

    68 puanla 69 puanla yerleştirme yapmışlar , aynı yerleri bende yazdım 73 puanım var bu duruma itiraz edebilir miyim?

  2. 293.219 kişi başvuru yapmış ÖSYM tercih işlemi için kişi başına 15 TL ödeme yapılmış… Toplam 4.390.285,00 TL Ödeme yapılmış …. Helal ola

2 Yorum

  1. 293.219 kişi başvuru yapmış ÖSYM tercih işlemi için kişi başına 15 TL ödeme yapılmış… Toplam 4.390.285,00 TL Ödeme yapılmış …. Helal ola

  2. 5 sene önce

    68 puanla 69 puanla yerleştirme yapmışlar , aynı yerleri bende yazdım 73 puanım var bu duruma itiraz edebilir miyim?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!