1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. KPSS 2016/7 İle TKHK Kadrolarına Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı
KPSS 2016/7 İle TKHK Kadrolarına Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı

KPSS 2016/7 İle TKHK Kadrolarına Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) kadrolarına KPSS 2016/7 ile atanmaya hak kazanan memur adaylarının yerleştirmeleri işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) kadrolarına KPSS 2016/7 ile atanmaya hak kazanan memur adaylarının yerleştirmeleri yapıldı. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 7 Kasım 2016 tarihinde yapılan KPSS 2016/7 merkezi yerleştirme sonuçları ile TKHK kadrolarına ile atanmaya hak kazanan memur adaylarının yerleştirmeleri işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

KPSS 2016/7 merkezi yerleştirme sonuçları ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kadrolarına 2 bin 992 sağlık personeli yerleştirilmişti. TKHK tarafından yapılan açıklamada “2016/7 ÖSYM yerleştirmesi sonucu Kurumumuz kadrolarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B Maddesi kapsamında sözleşmeli statüde yerleşen sağlık ve yardımcı sağlık hizmetliler sınıfı 2992 personelin (Hemşire, sağlık memuru, sağlık teknikeri, lisansiyer)yerleştirilmesi yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

KPSS 2016/7 ile toplam 4 bin 984 sağlık personeli alımı yapılmış, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu kadrolarına atanmaya hak kazanan adayların yerleştirme işlemleri tamamlanmıştı. Bu kadrolara yerleşen memur adayları göreve başladılar. TKHK kadrolarına atanmaya hak kazanan memur adaylarını sevindiren açıklama nihayet yapıldı. KPSS 2016/7 TKHK kadrolarına Atanan 1108 Kişinin Halen Güvenlik Soruşturmaları Tamamlanamadı haberimiz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum