1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. KPSS 2016/7 TKHK'na Yerleşenlerin Güvenlik Soruşturmaları Neden Tamamlanamıyor?
KPSS 2016/7 TKHK'na Yerleşenlerin Güvenlik Soruşturmaları Neden Tamamlanamıyor?

KPSS 2016/7 TKHK'na Yerleşenlerin Güvenlik Soruşturmaları Neden Tamamlanamıyor?

KPSS 2016/7 Sağlık Personeli alımları kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna Yerleşenler Göreve Başladı. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna yerleşenlerin soruşturmaları 4.5 aydır neden tamamlanamıyor?

A+A-

7 Kasım 2016 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından açıklanan yerleştirme sonuçlarının üzerinden 4 buçuk ay geçmesine rağmen kurumda sadece Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna yerleşenlerin göreve başlama işlemleri tamamlanamadı. Güvenlik soruşturmalarının Başbakanlıktan gelmesinden sonra göreve başlama işlemi başlayacak.

2016/7 kapsamında Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna atanan personeller 2 aydan fazla süredir görevdeler ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna yerleşenler için henüz açıklama maalesef yok. Adaylar sürekli olarak kurumdan bilgi talep etmesine rağmen her hafta ötelenerek haftaya başlatılacakları belirtildiğini açıklıyor.

Ataması yapılan adaylar atandıkları yerlerde ev tuttukları için ve maaş alamadıkları için mağduriyetleri katlanarak artıyor. Hem maddi hem de manevi olarak mağdur oldukları için Başbakanlıktan ve kurumdan gelecek güzel haberin bir an önce verilmesini istiyorlar. Göreve başlatılacakları zaman konusunda net bir yanıt alamayan personeller mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyorlar.

Bilindiği üzere 26 Ocak'ta Sağlık Bakanlığı taşre teşkilatına sözleşmeli pozisyonlarda KPSS 2016/7 kapsamında göreve başlama duyurusu yapılmış ve THSK ile TKHK'u hariç tutulmuştu. Sağlık Bakanlığına yerleşen Sağlık Teknikeri Acil Tıp Teknikerlerinin güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmaları tamamlanmış ve göreve başlamaları 1 Şubat ile 15 Şubat tarihleri arasında yapılabileceği belirtilmişti.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna THSK atananların da göreve başlama işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türkiye Kamu Hastanesi Kurumunda TKHK bekleyenler mağduriyetleri daha da büyümeden göreve başlamak istiyorlar.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
26 Yorum