KPSS 2017/1 İle 195 İtfaiye Eri Alımı Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları

KPSS 2017/1 ile 2 bin 780 memur atamasında 78 lise mezunu,109 önlisans mezunu ve 8 lisans mezunu olmak üzere toplam 195 itfaiye eri alınacak. İtfaiye eri alımı kadro dağılımı ve başvuru şartları haberimizde.

32289
Daha Fazla Göster

Kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS 2017/1 merkezi yerleştirmeleri kapsamında atanacak memur sayısı adayları mutlu etmese de kadroları ve başvuru şartlarını incelemeye devam ediyoruz. KPSS 2017/1 ile 244 ortaöğretim mezunu, 961 önlisans mezunu ve 1575 lisans mezunu olmak üzere toplam 2 bin 780 memur alınacak.

2017/1 KPSS merkezi atamalarında 78 lise mezunu,109 önlisans mezunu ve 8 lisans mezunu olmak üzere toplam 195 itfaiye eri kamu görevine atanacak.  KPSS 2017/1 ile itfaiye eri alımı yapılacak kadroların kurumlara dağılımını ve başvuru şartlarını takipçilerimiz için inceledik.

İtfaiye eri alımında yaş şartı 30 olarak belirlendi, daha önceki alımlarda 25 olan yaş sınırı KPSS 2017/1’de 30’a yükseltildi. Kadroların tamamında güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması şartı bulunuyor. Ayrıca itfaiye eri kadroları için vardiya sistemi uygulandığı belirtiliyor. Bazı kurumlar için C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartı bulunuyor.

Lise mezunu itfaiye eri alımı; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı 60, Cizre Belediye Başkanlığı 5, Boğazlıyan Belediye Başkanlığı 3, Düzce Belediye Başkanlığı 10 olarak ilan edildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi için Ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı – İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Dalından mezun olmak gerekiyor. Diğerlerine ise Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlar başvurabilecek.

Önlisans mezunu itfaiye eri alımı; Cizre Belediye Başkanlığı 5, Aksaray Belediye Başkanlığı 30, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı 30, Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü 4, Karamanlı Belediye Başkanlığı 2.  Kaçkar İtfaiye Mezbahane Ve Katı Atık Birliği 1, Çatalağzı Belediye Başkanlığı 2, Tunceli Belediye Başkanlığı 4, Osmaniye Belediye Başkanlığı 5, Batman Belediye Başkanlığı 20, Sultanhanı Belediye Başkanlığı 1, Düzce Belediye Başkanlığı 5 kadro verildi.

Başvuru yapabilmek için; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak şartı bulunuyor.

Lisans mezunu itfaiye eri alımı; Kaçkar İtfaiye Mezbahane Ve Katı Atık Birliği 4, Ağrı Belediye Başkanlığı 4 itfaiye eri alacak. Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programından mezun olan adaylar başvuru yapabilecekler. Ortaöğretim kadroları için TIKLAYINIZ. Önlisans kadroları için TIKLAYINIZ. Lisans kadroları için TIKLAYINIZ. KPSS tercih robotu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KPSS 2017/1 İle 195 İtfaiye Eri Alımı Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!