1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. KPSS 2017/1 İle Yerleşen Aday Başka Bir Kurumda Memur Olduğu İçin Ataması İptal Oldu
KPSS 2017/1 İle Yerleşen Aday Başka Bir Kurumda Memur Olduğu İçin Ataması İptal Oldu

KPSS 2017/1 İle Yerleşen Aday Başka Bir Kurumda Memur Olduğu İçin Ataması İptal Oldu

2017 yılı birinci merkezi memur atamasında KPSS 2017/1 memur olarak Osmangazi Belediyesine atanan aday, daha önce Yalova üniversitesinde hizmetli memur olduğu gerekçesiyle DPB görüşüne rağmen ataması iptal edildi.

A+A-

Osmangazi Belediyesine 8 dereceli 5 adet Tahsildar kadrosu için açıktan atama talebine, ÖSYM tarafından KPSS 2017/1 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile belediyeye atama yapıldığı belirtildi. Ataması yapılan bir adayın daha önce kadrolu memur olarak çalıştığı için ataması yapılmadı. Bu kapsamda belediyenin görüşü şu şekilde ifade edildi.

Adayın kuruma teslim ettiği belgelerin komisyon tarafından incelendiği ve halen Yalova Üniversitesinde kadrolu olarak 657 Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfı Hizmetli kadrosunda görev yapıldığının belirlenmesi üzerine adayın ataması iptal edildi.

Fakat Devlet Personel Başkanlığının bu konuda görüşü farklı ve adayın atamasının yapılması yönünde! Devlet Memuru ilen KPSS sınavına girmiş ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yerleştirilen kişinin kurumlara muvafakati ile naklen geçebileceğine dair Devlet Personel Başkanlığı görüşüne rağmen ataması yapılmadı.

Adayın atamasının yapılmaması sorununun DPB’nin görüşü üzerine tekrar ele alınması ve farklı bir kurumda memur olarak çalışan adayın KPSS 2017/1 ile atamasının tekrar memur olarak yapılması gerekmektedir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler