1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. KPSS 2017/1 Lise, Önlisans, Lisans Mezunu Zabıta Alım Şartları
KPSS 2017/1 Lise, Önlisans, Lisans Mezunu Zabıta Alım Şartları

KPSS 2017/1 Lise, Önlisans, Lisans Mezunu Zabıta Alım Şartları

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından KPSS 2017/1 tercih robotunun ve kadroların yayımlanmasından sonra alım şartları da belli oldu. Zabıta Memuru alım şartları tüm branşlar için nelerdir?

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından KPSS 2017/1 tercihlerinin 21 Haziran 2017’de başlatılması süreç başlayacak. Kılavuz yayımlanana kadar alımlarla ilgili detaylar nelerdir sizler için tek tek incelemeye devam ediyoruz. Lise, önlisans ve lisans mezunları arasından alınacak zabıta memuru alımı için şartlar nelerdir. İşte tüm detayları ile alımdaki şartların ayrıntıları ve kontenjanlar:

Lise mezunu zabıta alım şartları: Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Önlisans mezunu zabıta alım şartları: Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak gerekiyor. (Bazı alım yapılacak iller için sadece önlisans mezunu yeterli.) Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. (Ehliyet şartı tüm iller için geçerli değildir. Aşağıdaki bağlantıdan detayları inceleyebilirsiniz.)

Lisans mezunu zabıta alım şartları: Herhangi bir lisans programından mezun olmak gerekiyor. Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır. Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması gerekiyor. A sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. (Ehliyet şartı tüm iller için geçerli değildir. Aşağıdaki bağlantıdan detayları inceleyebilirsiniz.)

ÖSYM 21 Haziran’da KPSS 2017/1 Merkezi memur atama kılavuzunu yayımladığında ayrıca farklı şartlar da olursa sizleri bilgilendireceğiz. KPSS 2016/2 alımında ve diğer alımlarda yaş ve boy şartı da şu şekildeydi:

Boy şartı kadınlar için 1.67, erkekler için ise 1.75 olarak belirtilmektedir. Mezuniyet olarak lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabiliyor. Kilo şartı da kilo ile boy arasında +,- 10 kg fark olması gerekiyor. Örnek olarak 1.75 boya sahip birinin en fazla 85 kg, en az da 65 kg ağırlıkları arasında olması gerekiyor. Yani vücut kitle indeksi burada çok önemli bir etkendir. Zabıta alım şartları ve kontenjanlarını indirmek için TIKLAYINIZ. Zabıta ile ilgili tüm kontenjanlar ilgili bilgiler için TIKLAYINIZ. KPSS tercih robotu için TIKLAYINIZ.

4001 Kodu İle Herhangi Lisans Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
3001 Kodu İle Herhangi Önlisans Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
2001 Kodu İle Herhangi Lise Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
DPB, KPSS 2017/1 Tercih Robotunu Yayımladı haberi için TIKLAYINIZ.
KPSS 2017/1 İle 355 Zabıta Memuru Alımı Kadro Dağılımı için TIKLAYINIZ.
Lise, Önlisans ve Lisans KPSS 2017/1 Kadroları Belli Oldu haberi için TIKLAYINIZ.
KPSS 2017/1 Tercihlerinde Yüksek Kontenjan Bekleyen Milyonlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum