KPSS 2017/1 Memur Atamasında Puanlar Kaça Düşecek

Lise, Önlinans ve Lisans alanında milyonlarca aday için 21 Haziran'da başlayan tercih maratonu 3 Temmuz'da sona eriyor. Peki puanlar son atamada kaça kadar düşmüştü. KPSS 2016/2'deki piyango değerinde en düşük yapılan atama puanı!

32352
Daha Fazla Göster

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada açıklanan 2 bin 780 kadro sayısı daha sonra Diyarbakır Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğündeki lise, önlisans ve lisans kontenjanlarındaki 132 kadronun çıkarılmasından sonra daha da düşmüştü Kadrolar şu anda 2 bin 648 olmaktadır.

Bu kapsamda dün de yapılan açıklamalarla DPB tercih robotundan bu kadrolar çıkarılmıştı. Dün başlayan tercihler için adaylar hatta milyonlarca lise, önlisans ve lisans adayı puanların kaça kadar düşeceğini merak etmekte.

Birçok alanda KPSS puanlarının yerinde sayacağı kesin görülmekle beraber kadrodan kadroya bu durum değişebilir ve bazı atamalar için KPSS puanı da önemli derecede düşebilir. Piyango olarak belirttiğimiz bu KPSS puanları ancak az aday için olabilecek bir durum ve maalesef milyonlarca kişinin girdiği bir sınavda piyango niteliğinde olacaktır.

Atama bekleyen milyonlar düşünüldüğünde ve zaman zaman belirttiğimiz haberlerde özellikle bazı branşlarda KPSS puanı neredeyse hiç oynamayacak 90’ın altına maalesef inemeyecektir. Yıllardır bir elin parmakları kadar kadro verildiği sürece 90’lı puanların altına inmeyen atamalarda 80-90 bandı oldukça çok olacakken 80’in altına inmesi neredeyse piyango değeri kazandıracaktır.

Örneğin son merkezi memur ataması olan KPSS 2016/2’de lise, önlisans ve lisanslar için toplam 2 bin 51 kadro verilmiş ve puanlar yine tavan yapmıştı. 2016 yılının ilk ataması olan KPSS 2016/1’deki 10 bin 144 kadro sayısı bile az görülürken birkaç binlik bir atamada hem puanları tavan yapması hem de atama bekleyen milyonlarca mezunun mağdur olması kaçınılmazdır.

Son atamadaki en düşük puanlı iki kadro ise şu şekildeydi:

59,53995 Kültür ve Turizm Bakanlığında mütercim kadrosuna atama yapıldı. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığında diğer atama yapılan kadronun puanı ise 59,49143 olarak folklor araştırmacısı kadrosu oldu. Bu puan KPSS 2016/2 atamasındaki en düşük kadro puanı olarak ortaya çıkmıştı. Bakalım bu atamada da böyle düşük puanla atama yapılacak mı? Son KPSS Merkezi Atamada Hangi Kuruma Kaç Puanla Girildi haberimiz için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KPSS 2017/1 Memur Atamasında Puanlar Kaça Düşecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!