KPSS 2017/1 Tercihlerinde Yüksek Kontenjan Bekleyen Milyonlar

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından tercih robotunun yayımlanmasını bekliyoruz. KPSS 2016/2 tercih robotu bilgileri sistemden biraz önce kaldırıldı. Kontenjanların açıklanması öncesi lise, önlisans ve lisans mezunu milyonlar kadro bekliyor!

featured

2016 KPSS puanı ile atama yapılacak olan KPSS 2017/1 merkezi memur atama kadrolarının yayımlanması artık an meselesi. Bugün sabah saatleri itibarıyla e-Devlet üzerinde yer alan KPSS tercih rehberi sistemindeki son atamaya dair bilgiler kaldırıldı. Yeni bilgilerin yüklenmesi ile de kadrolar açıklanacak ve 4 bin 970 kadronun ne kadarının liseye, ne kadarının önlisansa ve ne kadarının da lisans mezunlarına verileceği belli olacak.

21 Haziran itibarıyla da ÖSYM’de yayımlanacak KPSS 2017/1 tercih kılavuzu ile süreç başlayacak ve 3 Temmuz’a kadar sürecek olan tercih başvuruları alınmaya başlanacak.

Peki 2017 merkezi memur atama kadroları neden bu kadar az verildi. Bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına binlerce memur alınıyor. Genellikle 657 Devlet Memurları Kanunu 4/B sözleşmeli statüde de olsa atamalar yapılıyor. Bu atamalar merkezi olsa hem adayların kafalarındaki soru işaretleri sona erer hem de atama bekleyen milyonlar için tek seferde daha düzenli bir atamanın önü açılmış olur.

Geçtiğimiz KPSS 2016/1 atamasında sadece 10 bin 144 kadro verilmişti. Daha önce de belirttiğimiz üzere 10144 kadro dahi milyonlar için son derece azken bu yıl bunun 4’te biri kadar ilk atama kadrosu şok etkisi yaratacaktır. 80-90 bandında olan puanlar çoğu branş için 90’ın altına maalesef inmeyecektir.

İstihdam seferberliği kapsamında özel sektöre Asgari Ücretli de olsa 1 milyondan fazla personel alımı gerçekleştirdi. Devlet kurumları da bu seferberliğe dahil edilmesi özel sektörü daha da canlandıracak ve işsizlik rakamları otomatikman tek haneli sayılara inecektir.

Tabi ki ekonomiye yön veren devlet büyüklerimiz bizden daha bilgili ve bu konuda deneyimlidirler. Fakat yapılacak birkaç çalışma ile kamuda açık olan pozisyonlar kolayca doldurulabilir ve ATAMA BEKLEYEN MİLYONLARIN sesi de duyulur.

Sadece ortaöğretim alanında 3 buçuk milyona yakın aday bu yıl KPSS’ye katılmıştı. Önlisans ve lisans ile bu sayı 7 milyon bandındadır. Bu kapsamda 2017 yılı için merkezi atama kadrosunun 5 bin bile olmaması adayların mağduriyetini milyon kez katlamıştır.

Umarız KPSS 2017/1 tercihlerinde bu sayının tamamına yakını verilir ve yeni ihdaslar ile ikinci merkezi atama kadrosu da arttırılır. Bunun için adayların da mücadele ederek gerek sosyal medyada gerek internet medyasında sesini yükseltmesi gerekiyor. KPSS tercih robotu için TIKLAYINIZ

4001 Kodu İle Herhangi Lisans Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
3001 Kodu İle Herhangi Önlisans Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
2001 Kodu İle Herhangi Lise Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
DPB, KPSS 2017/1 Tercih Robotunu Yayımladı haberi için TIKLAYINIZ.
KPSS 2017/1 İle 355 Zabıta Memuru Alımı Kadro Dağılımı için TIKLAYINIZ.
Lise, Önlisans ve Lisans KPSS 2017/1 Kadroları Belli Oldu haberi için TIKLAYINIZ.

untitled-1-009.jpg

Devlet Personel Başkanlığı‘nın KPSS tercih rehberi sistemi üzerindeki KPSS tercih robotu bugün yapılan değişiklikten önceki hali şu şekildedir:

brans-ve-kadrolar.jpg

untitled.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KPSS 2017/1 Tercihlerinde Yüksek Kontenjan Bekleyen Milyonlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  Hislerimize tercüman olan bir yazı olmuş, teşekkürler.

2 Yorum

 1. 5 sene önce

  çok güzel bir yazı teşekkürler mymemur :)

  Cevapla
 2. 5 sene önce

  Hislerimize tercüman olan bir yazı olmuş, teşekkürler.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!