1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KPSS 2017/2 2038 Memur Alımı Başvuruları Yarın Sona Eriyor
KPSS 2017/2 2038 Memur Alımı Başvuruları Yarın Sona Eriyor

KPSS 2017/2 2038 Memur Alımı Başvuruları Yarın Sona Eriyor

ÖSYM tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2017/2 kapsamında Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının 2038 kadro ve pozisyon için ikinci merkezi memur alımı başvuruları yarın sona eriyor. 23 Kasım KPSS tercihleri son günü!

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından tüm kurum ve kuruluşlardan kadro taleplerinin alınmasının ardından ÖSYM’ye gönderilen KPSS kılavuzu ile tüm lise, önlisans ve lisans mezunları için kadrolar belirlenmişti. Toplamda 2 bin 38 kadro KPSS 2017/2 merkezi memur ataması için belli oldu ve 16 Kasım itibarıyla başvurular başladı.

16 Kasım 2017’de başlayan KPSS tercih başvuruları 23 Kasım 2017 tarihi itibarıyla sona erecek. KPSS 2017/2 kadrolu memur alımında 208 lise mezunu, 918 önlisans mezunu ve 912 lisans mezunu olmak üzere toplamda 2 bin 38 kadro tüm kurumlara verildi.

KPSS 2017/2 atamasında Belediye kadroları için atama kontenjanı verilmedi ve yönetmelik değişiklikleri de KPSS kılavuzunun yayımlanmasından sonraki günlerde yayımlanmıştı. Bu kapsamda Belediyelerin yapacağı Zabıta alımları ile ilgili olarak ilanlar yayımlanınca sizleri bilgilendireceğiz.

Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak. 2016 KPSS puanlarına göre merkezi olarak memur alımı gerçekleştirilecek ve başvurular için son gün 23 Kasım 2017 olarak açıklandı.

KPSS tercih robotu ve KPSS tercih kılavuzunda yer alan tüm detayları, özel koşulları, mezuniyetlerin ve alım yapılacak unvanların yer aldığı bağlantıları aşağıdaki haberimizde bulabilirsiniz. Başvuruya 1 gün gün kala halen başvurusunu tamamlamayan adayların kılavuzu ve tüm bağlantılardaki bilgileri mezuniyetlerine göre dikkatlice incelemelerinde fayda bulunmaktadır. KPSS başvuru ücreti 15 TL'dir!

KPSS tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

TABLO-1.Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar TIKLAYINIZ.

TABLO-2.Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar TIKLAYINIZ.

TABLO-3.Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar TIKLAYINIZ.

Özel Koşullar TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ön Lisans Programı TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Lisans Programı TIKLAYINIZ.

Dilekçe TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum