1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. KPSS 2017/2 Memur Atamasında Lise, Önlisans ve Lisans En Düşük Puanlar
KPSS 2017/2 Memur Atamasında Lise, Önlisans ve Lisans En Düşük Puanlar

KPSS 2017/2 Memur Atamasında Lise, Önlisans ve Lisans En Düşük Puanlar

ÖSYM, KPSS 2017/2 tercih sonuçlarını açıklaması ile lisans, önlisans ve ortaöğretim alanlarında en düşük puanlar da belli oldu. 2017 yılının ikinci merkezi atamasında 2034 kadroda oluşan mezuniyet bazında en düşük puanlar.

A+A-

KPSS 2017/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 6 Aralık itibarıyla öğleden sonra açıklandı. My Memur olarak Pazartesi günü sonuçların açıklanacağını ayrıca belirtmiştik.

ÖSYM'de daha fazla geciktirmeden sonuçları açıklayarak kurumların atama detaylarını yayımlanası için süreci başlattı. Kurumlar atamaya esas belgeleri yayımlayacak ve güvenlik soruşturmaları sonrası atamalar gerçekleştirilecek.

2038 kadrodan 2 bin 34 kadroya atama yapılırken 4 kadro boş kaldı. Lise, lisans ve önlisans alanlarında da en düşük puanlar belli oldu. Bu atamada en yüksek puanları vermeye ne kadar gerek var bilmiyoruz ama milyonlarca KPSS adayı için sadece 2 bin 38 kadro yetersiz bile denemeyecek kadar az oldu!

KPSS 2017/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarına ilişkin en küçük puan (Lisans); Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne bilgisayar işletmeni ataması yapıldı. Memur ataması yapılan il İstanbul olarak gerçekleşti ve KPSS puanı da 59,01240 oldu.

KPSS 2017/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarına ilişkin en küçük puan (Önlisans); T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne sürveyan ataması yapıldı. Memur ataması yapılan il Malatya olarak gerçekleşti ve KPSS puanı da 70,68631 oldu.

KPSS 2017/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarına ilişkin en küçük puan (Ortaöğretim); Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na teknisyen ataması yapıldı. Memur atama ile de Şırnak olarak gerçekleşirken KPSS puanı 77,57 olarak gerçekleşti.

Lisans en düşük ve yüksek puanlar için TIKLAYINIZ.
Önlisans en düşük ve yüksek puanlar için TIKLAYINIZ.
Ortaöğretim en düşük ve yüksek puanlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.