1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. KPSS 2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu
KPSS 2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu

KPSS 2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/3 merkezi yerleştirmeleri ile yapılan 3 bin 890 sağlık personel alımı hakkında duyuru yayımlandı. KPSS 2017/3 ile atanan 3890 sağlık personelinden güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlanan adayların

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/3 merkezi yerleştirmeleri ile yapılan 3 bin 890 sağlık personel alımı hakkında duyuru yayımlandı. KPSS 2017/3 ile 3890 sağlık personeli alımı sonuçları 17 Mart 2017 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı Sağlık Teknikeri/Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) kadrolarına yerleşenlerden güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlanan adayların göreve başlama talepleri alınmaya başladı.

Memur adaylarının göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurularını 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yerleştirildikleri birimlerin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlüklerine istenen belgelerle birlikte yapmaları gerekiyor. Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evraklarını şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile başvuru yapabilecekler.

Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar da, başvuru evraklarını birinci derece yakınları aracılığı ile il komisyonlarına teslim edebilecekler. Atanma şartlarını taşıyan sağlık personelleri için son göreve başlama tarihi 2 Haziran 2017 olarak açıklandı. İşlemleri tamamlanan memur adayları talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaklar.

KPSS 2017/3 ile yerleşen sağlık personellerinden güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama tarihleri, söz konusu işlemler tamamlandığında ilan edilecek. KPSS -2017/3 sözleşmeli personel alımı göreve başlama duyuru metni, başvuru sırasında istenen belgeler ve göreve başlama formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.