KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Duyurusu

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 sözleşmeli sağlık personeli alımı kapsamında atama duyurusu yayımlandı. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu son teslim tarihi açıklandı.

featured

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 sözleşmeli sağlık personeli alımı kapsamında atama duyurusu yayımlandı. KPSS 2017/5 sonuçlarına göre Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kadrolarına yerleştirilen memur adaylarının, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu doldurarak 3 Temmuz 2017 tarihi saat 17:00’ye kadar aşağıda belirtilen birimlere şahsen teslim etmeleri gerekiyor.

KPSS 2017/5 sonucu yerleşen sağlık personeli adaylarının atama işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının tamamlanması gerekiyor. Adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden 3 nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu”  fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, bulundukları ildeki il sağlık müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü veya genel sekreterlik yetkililerine onaylatarak teslim edecekler.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatına ait çocuk gelişimcisi, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire,  iş ve uğraşı terapisti (ergoterapist), odyolog, perfüzyonist, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenler, bulundukları ildeki kamu hastaneleri birliği genel sekreterliklerine teslim edecekler.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatına ait ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşen memur adayları, bulundukları ildeki halk sağlığı müdürlüklerine teslim edecekler.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına ait sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşen memur adayları, bulundukları illerdeki il sağlık müdürlüklerine teslim edecekler. Detaylı bilgi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!