1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Duyurusu
KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Duyurusu

KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Duyurusu

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 sözleşmeli sağlık personeli alımı kapsamında atama duyurusu yayımlandı. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu son teslim tarihi açıklandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 sözleşmeli sağlık personeli alımı kapsamında atama duyurusu yayımlandı. KPSS 2017/5 sonuçlarına göre Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kadrolarına yerleştirilen memur adaylarının, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu doldurarak 3 Temmuz 2017 tarihi saat 17:00’ye kadar aşağıda belirtilen birimlere şahsen teslim etmeleri gerekiyor.

KPSS 2017/5 sonucu yerleşen sağlık personeli adaylarının atama işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının tamamlanması gerekiyor. Adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden 3 nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu”  fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, bulundukları ildeki il sağlık müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü veya genel sekreterlik yetkililerine onaylatarak teslim edecekler.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatına ait çocuk gelişimcisi, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire,  iş ve uğraşı terapisti (ergoterapist), odyolog, perfüzyonist, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenler, bulundukları ildeki kamu hastaneleri birliği genel sekreterliklerine teslim edecekler.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatına ait ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşen memur adayları, bulundukları ildeki halk sağlığı müdürlüklerine teslim edecekler.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatına ait sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşen memur adayları, bulundukları illerdeki il sağlık müdürlüklerine teslim edecekler. Detaylı bilgi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.