KPSS 2017/6 Tapu ve Kadastroya 487 Büro Personeli Alım Şartları ve Başvuruları

432 önlisans, 55 lisans büro personeli alımı kapsamında KPSS 2017/6 Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ilanının Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM’de yayımlanması ile başvurular 20 Haziran itibarıyla başlıyor. Detaylar ve koşullar için tıklayınız.

32273
Daha Fazla Göster

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü KPSS 2017/6 tercih kılavuzu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlandı ve başvurular 20 Haziran itibarıyla başlıyor. Başvurularla ilgili olarak büro personeli alımı lisans ve önlisans için bulunmaktadır. Şartları sizler için tek tek çıkardık. İşte detayları ile önlisans ve lisans mezunu büro personeli alım koşulları:

Mezuniyet şartları.

Önlisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği sözleşmeli pozisyonlar (KPSS 2017/6) kapsamında büro personeli alımında toplam 432 kontenjan bulunmaktadır. 3301 nitelik kodu ile alım yapılacak önlisans mezuniyet branşları şu şekildedir:

Emlak ve emlak yönetimi, gayrimenkul yönetimi veya gayrimenkul yönetimi ve pazarlama ön lisans programlarının birimden mezun olmak.  Mezun olunan ön lisans programı 1156 kodu ile emlak ve emlak yönetimi, 4266 kodu ile gayrimenkul yönetimi, 4267 kodu ile gayrimenkul yönetimi ve pazarlama bölümleridir.

Lisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği sözleşmeli pozisyonlar (KPSS 2017/6) kapsamında büro personeli alımında toplam 55 kontenjan bulunmaktadır. 4984 nitelik kodu ile alım yapılacak lisans mezuniyet branşları şu şekildedir:

Tapu ve Kadastro ile Tapu Kadastro lisans bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. 9288 kodu ile TAPU ve kadastro ile tapu kadastro bölümleridir.

KPSS şartı.

KPSS sınav puanı olarak 2016 yılı isteniyor. Hem önlisans hem de lisans için 60 puan alan adaylar tercih yapabileceklerdir. Tercihler 20 Haziran 2017 ile 29 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak. Bu kapsamda önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

Tercihi engellenen adaylar için uyarı!

2016 KPSS’de; ön lisans düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar) tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.

Başvuru için mezun olma şartı!

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla ilgili lisans, önlisans programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır. Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ. KPSS 2017/6 Tapu ve Kadastro 813 Tekniker Alım Şartları ve Başvuruları için TIKLAYINIZ.

Tablo-1. ön lisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği sözleşmeli pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Tablo-2. lisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği sözleşmeli pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ön Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Dilekçe için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KPSS 2017/6 Tapu ve Kadastroya 487 Büro Personeli Alım Şartları ve Başvuruları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    Turizm ve otelcilik isletmeciligi yada isletme mezunlarini ne olacak.*???dusunen yok.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!