KPSS 2018/1 Memur Atamaları İçin Talep Süresi Uzatıldı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS 2018/1 merkezi memur yerleştirmeleri için kurumların kadro talep süresinin uzatıldığı açıklandı.

42842
Daha Fazla Göster

Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS 2018/1 merkezi memur yerleştirmeleri için kurumların kadro talep süresinin uzatıldığı açıklandı. Devlet Personel Başkanlığınca ilave memur atama kontenjanlarının yayınlanması ile birlikte, kurumların KPSS tercih kılavuzunda yer almak üzere kadro bildirim süresi uzatıldı.

KPSS 2018/1 tercih kılavuzunda yer alacak kadroları Devlet Personel Başkanlığına bildirim süresi bugün sona ermişti. Devlet Personel Başkanlığının yayımladığı 4 bin 254 ilave atama kadro dağıtımına istinaden kurumların kadro bildirim süresinin 25 Mayıs 2018 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

DPB tarafından yapılan açıklamada 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu uyarınca açıktan atama ve nakil sayılarına ilişkin ilave kontenjan dağılımı üzerine kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda, KPSS 2018/1 merkezi yerleştirmesi için Başkanlık tarafından personel atama taleplerinin toplanması için öngörülen ve 11 Mayıs 2017 Cuma günü sonra ermesi gereken süre 25 Mayıs 2018 Cuma gününe kadar uzatıldığı belirtildi.

DPB e-Uygulama sistemi üzerinden iletilen personel taleplerinin Başkanlıkça onaylanmasının akabinde ayrıca 25 Mayıs 2018 tarihine kadar Başkanlığa resmi yazı ile de intikal ettirilmesi gerektiğinden, yerleştirme sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için kamu kurum ve kuruluşlarının bu hususu da dikkate alarak DPB e-Uygulama sistemi üzerindeki işlemlerini belirtilen tarihten daha önce tamamlamaları önem arz ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KPSS 2018/1 Memur Atamaları İçin Talep Süresi Uzatıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!