1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KPSS 2018/5 Tercih Başvuru Sayfası ÖSYM'de Açıldı
KPSS 2018/5 Tercih Başvuru Sayfası ÖSYM'de Açıldı

KPSS 2018/5 Tercih Başvuru Sayfası ÖSYM'de Açıldı

ÖSYM, Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2018/5 tercih işlemleri başladı. Sağlık Bakanlığı 18 bin sağlık personeli alımı tercih başvurusu yapmak için tıklayınız.

A+A-

KPSS 2018/5 tercih başvuruları ÖSYM AİS'te başladı. ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sisteminde 18 bin sağlık personeli alımı için tercih başvurunuzu yapabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 9000 sağlık personeli alımında atananlar bu alıma başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

KPSS 2018/5 tercih sayfasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. KPSS 2018/5 18000 sağlık personeli alımında lisanstan mezunlar için 10 bin 252, önlisanstan mezunlar için 5 bin 567 ve ortaöğretimden mezunlar için ise toplam 2 bin 181 kontenjan açıklanmıştı.

18000 sağlık personeli alımı için adaylar başvuru tercihlerini 4-11 Haziran 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 11 Haziran 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

Tercihlerle ilgili değişiklikler 4-11 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılabilecektir. Tercihler tamamlanmasından sonra kesinlikle değişiklik yapılamayacak. Tercih süresi sonunda başvurduğu pozisyon için mezun durumda olmayanlar, yerleştirilseler bile göreve başlama işlemleri yapılmayacak. Öte yandan tercihlerin tamamlanmasından sonra mezuniyet tarihinde değişiklik talepleri ÖSYM'de işleme alınmayacak.

KPSS 2018/5 tercih başvuruları için son ödeme günü 12 Haziran 2018 olarak açıklandı. 23.59'a kadar ÖSYM'nin ödemeler sayfasından işlemler yapılabilecek. KPSS 2018/5 tercih ücretini yatırmayanların başvuruları sistem tarafından geçersiz sayılacak.

KPSS-2018/5: Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme – TERCİH Ödeme Yerleri: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) ödeme yapılabilir.

Ayrıca Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sisteminden ödeme yapılabilecektir.

KPSS 2018/5 tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ. KPSS tercih sayfası için TIKLAYINIZ.

TABLO-1. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

TABLO-2. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ÖN LİSANS MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

TABLO-3. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (LİSANS MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ. Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ. Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar için TIKLAYINIZ. Mezun Olunan Ön Lisans Programı için TIKLAYINIZ. Mezun Olunan Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Dilekçe için TIKLAYINIZ.

saglikk.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler