1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KPSS 2019/1 Bin 14 Memur Alımı Sonuçları ÖSYM’de Açıklanması Bekleniyor
KPSS 2019/1 Bin 14 Memur Alımı Sonuçları ÖSYM’de Açıklanması Bekleniyor

KPSS 2019/1 Bin 14 Memur Alımı Sonuçları ÖSYM’de Açıklanması Bekleniyor

ÖSYM, 2019/1 KPSS tercih sonuçlarını bu hafta açıklaması bekleniyor. KPSS tercihleri sonrası 1014 memur alımı için tercih sonuçları için adayların beklentisi arttı. İşte KPSS 2019/1 tercih sonucu memur alımlarının açıklanma zamanı!

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019/1 KPSS tercihleri 9-18 Temmuz 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderildi ve internetten tercih gönderme işlemleri 18 Temmuz 2019 gecesi, saat 23.59’da sona erdi. KPSS tercihleri ödeme işlemleri ise 19 Temmuz’da sona erdi. Bir önceki KPSS tercih sonuç açıklama istatistiğine göre bu hafta içerisinde, ortalama 1 hafta geçmeden sonuçların açıklanmasını bekliyoruz.

2018/2 KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANMIŞTI?

Adaylar tercihlerini 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’de yapılmıştı. Adaylar 2019/1 KPSS tercihlerini 20 Aralık 2018 gecesi, saat 23.59’da sona erdirmişti. Ardından KPSS 2018/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri de 28 Aralık 2018 tarihinde saat 15.25’ten itibaren belli olmuştu. Aynı şekilde KPSS 2019/1 için de 26 Temmuz 2019 Cuma gününe kadar açıklanmasını bekliyoruz.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/1 tercih kılavuzu kapsamında 2019/1 KPSS Tercih Sonuçları şu şekilde duyurulacak:

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir.

Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS'de yüksek puan almak, bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ ÜZERİNDE İNCELEME İSTEKLERİ

Yerleştirme işlemleri ile ilgili inceleme isteğinde bulunan adaylar, yerleştirme sonuçlarının İnternet yoluyla açıklanmasından itibaren, en geç 10 gün içinde “Genel Amaçlı Dilekçe” örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.). Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konulabilmesi için dilekçeye ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5321 (IBAN NO: TR 780001001745060280115321) 5,00 TL’nin yatırıldığını gösterir banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler