1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KPSS 2019/1 Memur Alımı Tercih Kılavuzunun ÖSYM'de Yayımlanması Bekleniyor
KPSS 2019/1 Memur Alımı Tercih Kılavuzunun ÖSYM'de Yayımlanması Bekleniyor

KPSS 2019/1 Memur Alımı Tercih Kılavuzunun ÖSYM'de Yayımlanması Bekleniyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından KPSS 2019/1 tercih kılavuzunun yayımlanması bekleniyor. Milyonlarca KPSS adayı memur alımı tercih kılavuzuna odaklandı. İşte KPSS tercih kılavuzuna dair detaylar.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından yayımlanan 2019 yılı KPSS merkezi yerleştirme takvimi kapsamında ilk yerleştirme için tercihler bugün başlayacak. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesi uyarınca, 2019 Yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi kapsamında 2019/1 merkezi atama tercih kılavuzu bugün ÖSYM'de yayımlanacak. KPSS tercihleri için adayların sabrı kalmadı!

KPSS TERCİHLERİ BAŞLIYOR

Daha önceki yıllarca çoktan yayımlanan KPSS kılavuzu için gözler ÖSYM’de. Saat 10.00 gibi yayımlanması beklenen KPSS kılavuzu ve tercihleri için milyonlarca aday beklemedi. Bilindiği üzere KPSS tercihleri için DPB şimdiye kadar sadece 1051 kadro açıkladı. Öte yandan bugün DPB’nin resmi olarak kapanma süreci de bulunuyor.

8 Temmuz 2018 tarihli resmi gazetede Devlet Personel Başkanlığının 1 yıl içerisinde kapanarak tüm yetki ve görevlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına devretmesi gerekmekteydi. DPB 9 Temmuz itibarıyla da ilanları yayımlamaya devam etmekte ve Bakanlıktan herhangi bir açıklama bulunmamakta.

ÖSYM’nin KPSS 2019/1 tercih kılavuzunu bugün yayımlaması ile birlikte merkezi memur alımı başvuruları başlayacak. Merkezi atama kapsamında KPSS 1019/1 tercihleri 9 Temmuz ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılabilecek. Gözler şimdi ÖSYM’de ve KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasında.

DPB’nin ŞU ANA KADAR AÇIKLADIĞI KADRO DAĞILIMI

Kamu İdare, Kurum ve Kuruluşlarına 416 Memur kadrosu,

Yükseköğretim Kurumlarına 635 Memur kadrosu,

Akademik Personel Kadroları (Yükseköğretim Kurumları İçin) 3 bin 200 personel kadrosu verilmiş durumda! Umarız bu dağılım sonrası yeni kadrolar da KPSS 2019/1 tercih kılavuzuyla birlikte açıklanır. Yoksa gerek 2017 gerekse 2018 atamalarında olduğu gibi sayı çok az olacaktır. 2017 ve 2018 yıllarında 5000'e yakın kontenjana atama yapıldı. Şu an itibarıyla tüm kurumlar için kadro sayısı 1051'de kalmış durumda.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler