1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. KPSS 2019/1 Memur Alımı Tercih Sonuçları Açıklandı
KPSS 2019/1 Memur Alımı Tercih Sonuçları Açıklandı

KPSS 2019/1 Memur Alımı Tercih Sonuçları Açıklandı

Memur olabilmek için şansını deneyen binlerce kişinin merakla beklediği KPSS 2019/1 tercih sonuçları bugün açıklandı. ÖSYM 2019 KPSS yerleştirme sonuçlarını resmi internet sitesinde erişime açtı. Günlerdir beklenen yerleştirme sonuçları haberimizde.

A+A-

ÖSYM’nin her yıl farklı dönemlerde lisans, ön lisans ve orta öğretim mezunu memur adayları için hazırladığı Kamu Personeli Seçme Sınavı kısaca KPSS, birçok insanın geleceği için önem arz ediyor. Açıktan veya merkezi atamalarda çoğu Kamu Kuruluşunun, adaylarda KPSS’den belirli bir puan almış olma şartı araması KPSS’ye olan talebin her geçen yıl biraz daha artmasına sebep oluyor.

KPSS her yıl ÖSYM tarafından Lisans, Ön lisans ve Orta öğretim mezunları için farklı dönemlerde yine ÖSYM’nin belirlediği sınav takvimi doğrultusunda yapılıyor. KPSS puan dağılımına göre memur adayları kurumlara yerleştiriliyor.

KPSS 2019/1 YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında merakla beklenilen 2019/1 yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 28 Temmuz 2019 öğle saatlerinde yapılan duyuru neticesinde, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Merkezi atama kapsamında bin 14 memur alımı için gözler ÖSYM'ye çevrilmişti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi "ÖSYM" tarafından 2019/1 KPSS tercihleri 9-18 Temmuz 2019 tarihlerinde alındı. KPSS tercihleri ödeme işlemleri ise 19 Temmuz’da sona erdi. Geçtiğimiz atama döneminde 1 hafta tamamlanır tamamlanmaz sonuçlar açıklanmıştı. Adayların KPSS 2019/1 tercih sonuçları için bekleyişi bitti.

Adayların 2019 KPSS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? bekleyişi bugün sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden yapılan açıklamada, Kamu Personeli Seçme Sınavı 2019/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına 1014 memur alımı yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı duyuruldu.

KPSS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Adaylar KPSS tercih sonuçları’nı nasıl ve nereden öğrenebilecekler? Haberimizin sonunda verdiğimiz linki tıklayarak ÖSYM sayfası aracılığıyla sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. 2019/1 KPSS yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

KPSS 2019/1 Tercih Sonuçları İçin Tıklayınız:

www.jpg

KPSS-2019/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (LİSANS)
pdf.jpg

KPSS-2019/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (ÖN LİSANS)
pdf.jpg

KPSS-2019/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (ORTAÖĞRETİM)
pdf.jpg

55427.jpg

55429.jpg

55431.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler