1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KPSS 2019/1 Memur Alımında KİT’leri Tercih Edecekler İçin Önemli Uyarı
KPSS 2019/1 Memur Alımında KİT’leri Tercih Edecekler İçin Önemli Uyarı

KPSS 2019/1 Memur Alımında KİT’leri Tercih Edecekler İçin Önemli Uyarı

Kamu İktisadi Teşebbüslerine ait pozisyonları tercih edecek adaylar için KPSS 2019/1 tercihlerinde dikkat edecekleri önemli uyarı yapıldı. KPSS tercihlerinde KİT’lerle ilgili detaylar My Memur haberde.

A+A-

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2019/1 merkezi atama tercih kılavuzu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 9 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla yayımlandı. KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından 1014 kadroya memur ataması için başvurular başladı.

Bu haberimizde KİT’ler için tercih yapacak adaylara yapılan uyarıyı hatırlatmak ve bu kapsamda adayların dikkat bilmesi gerekenler hakkında bilgilendirme yapacağız.

17 Ekim 2018 tarihli ve 30568 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2019 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programına göre uygulayacakları strateji ve yöntemlerin belirlenmesine dair 16 Ekim 2018 tarihli ve 186 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararının Sınavlar” başlıklı 7 nci maddesinin dördüncü fıkrasında; "1 Ocak 2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz.

Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz" hükmüne yer verilmiştir.

Bu itibarla, kamu iktisadi teşebbüslerine ait pozisyonları tercih edecek adayların, belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir

KPSS 2019/1 DÖNEMİNDE YERLEŞTİRME YAPILACAK KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİ

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü,

Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü,

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü,

Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü,

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü,

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü,

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü,

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü,

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü,

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü,

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü,

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü,

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü,

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü,

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü,

Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü,

Ayrıca, Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2018 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programının Tespiti Hakkındaki 11 Ekim 2017 tarihli ve 2017/10925 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği;

KPSS 2018/1 ve KPSS 2018/2 merkezi yerleştirme işlemlerinde kamu iktisadi teşebbüslerine ait pozisyonlara yerleştirmesi yapıldıktan sonra göreve başlatılanların, bulundukları pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere, KPSS 2019/1 merkezi yerleştirme işlemlerine katılmaları, katılıp yerleştirilseler dahi göreve başlatılmaları mümkün olmayacaktır.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler