1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KPSS 2019/1 Memur Atamasında TEİAŞ’ı Tercih Edecekler İçin Önemli Bilgilendirme
KPSS 2019/1 Memur Atamasında TEİAŞ’ı Tercih Edecekler İçin Önemli Bilgilendirme

KPSS 2019/1 Memur Atamasında TEİAŞ’ı Tercih Edecekler İçin Önemli Bilgilendirme

ÖSYM tarafından KPSS 2019/1 memur ataması tercihleri kapsamında 100 memur alımı yapılacak. TEAİŞ tarafından KPSS 2019/1’de şirketi tercih edecekler için önemli bilgilendirme yapıldı. İşte detaylar.

A+A-

TEİAŞ Genel Müdürlüğünde 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 3/C maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Başkanlığınca ilan edilen KPSS 2019/1 pozisyonları tercih edecek adaylar için bilgi notu yayımlandı. Toplam 100 personel alımı KPP merkezi ataması kapsamında gerçekleştirilecektir. TEİAŞ sözleşmeli personel, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) 3/c bendine göre istihdam edilmektedir.

TEİAŞ PERSONEL ALIMI SÖZLEŞME ÜCRETLERİ

Ek ödeme ve % 6,02 oranında zam dahil net maaş (başarı ücreti hariç) Mühendis 6 bin 92,73 TL, Mühendis (vardiyalı) 6 bin 333,19 TL,  Şehir Plancısı 6 bin 92,73 TL olarak açıklandı. Not: Net maaşlar, %15 vergi diliminde ve bekar personele göre hesaplanmıştır.

Sözleşmeli Personelin sözleşme ücreti, temel ücret, başarı ücreti, kıdem ücreti ve varsa yabancı dil ücretinden oluşmakta olup, bu konuda 399 sayılı KHK’nin 26, 27, 28 ve 30. madde hükümleri uygulanmaktadır.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonucuna göre yabancı dil seviyeleri A olanlara temel ücretlerinin %10’u, B olanlara %5’i ve C olanlara %2’si oranında yabancı dil ödemesi yapılmaktadır.

Şirket personelinin görev ve yer değişikliği işlemleri, Türkiye Elektrik İletişim Anonim Şirketi TEİAŞ internet adresinden temin edilebilen Personel Yönetmeliği ve Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yürütülmektedir.

TEİAŞ’ta lojman imkânı bulunmakta olup; TEİAŞ Merkez ve Taşra Teşkilatı Konut Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde değerlendirme yapılmaktadır.

TEİAŞ’a ÖSYM’ce yerleştirilmesini müteakip, ataması yapılarak göreve başlayan personelin, TEİAŞ Personel Yönetmeliği gereğince atandıkları iş yerinde en az 2 yıl çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.

TEİAŞ’a ait pozisyonları tercih edecek adaylar, yukarıda belirtilen hususlar dışında her türlü konuda bilgi almak üzere İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçebilirler.

TEİAŞ 2019/1 duyurusuna aşağıdaki PDF dosyasından ulaşabilirsiniz:

pdf.jpg

55032.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler