1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzu ÖSYM'de Bu Hafta Yayımlanıyor
KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzu ÖSYM'de Bu Hafta Yayımlanıyor

KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzu ÖSYM'de Bu Hafta Yayımlanıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019 yılının 1. merkezi ataması olan ve KPSS üstünlüğüne göre yapılacak kadrolu memur alımı KPSS 2019/1 tercih kılavuzu için geri sayım başladı. Adaylar kadro sayısının artırılmasını bekliyor.

A+A-

KPSS tercih kılavuzu için geri sayımda sona gelindi. 9 Temmuz 2019 itibarıyla KPSS tercihleri başlayacak. KPSS tercih kılavuzunun ÖSYM'de yayımlanması ile DPB'nin şimdiye kadar açıkladığı 1051 kadronun artırılıp artırılmadığı da belli olacak. KPSS 2019/1 merkezi atama tercih kılavuzunun ÖSYM'de yayımlanması için artık adayların meraklı bekleyişinde sona gelindi. KPSS kılavuzu ÖSYM'de yayımlanınca My Memur olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI KAPANIYOR

9 Temmuz 2019 itibarıyla artık Devlet Personel Başkanlığı maalesef olmayacak. 8 Temmuz 2018’de yayımlanan resmi gazete ile 1 yıl içerisinde DPB’nin kapanması öngörülmüştü. DPB’nin kapanmaması için sendikaların ve STK’ların talepleri de var. Umarız son gün bu yanlıştan dönülür ve DPB işlevine devam eder!

Bu kapsamda her yılın Ocak ayında DPB tercihlere dair açıklama ve kadro dağılımı yayımlardı. Şubat ayında yapılan bu dağılım için tüm kamu kurum ve kuruluşlarına 1051 kadro açıklandı. Oysa DPB 6 aylık süreçte tüm bu işlemleri yapabilir ve misyonunu tamamlamasına yeterince bir süre varken çalışmasını devam ettirebilirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına devredilecek olan DPB’nin misyonu ile ilgili olarak açıklama da beklenmektedir.

KPSS 2019/1 TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK

KPSS tercihleri ÖSYM’de 9 Temmuz 2019 itibarıyla yayımlanacak. Daha önceki yıllarda 1 hafta öncesinden Devlet Personel Başkanlığında kadrolar, kılavuza dair detaylar yayımlanırdı. Maalesef son iki yıldır DPB’de ve ÖSYM’de merkezi atama için kadro sayısı 5 bini bile bulmazken bu sayı şu anda yok denecek kadar az! KPSS tercihleri 09 - 18 Temmuz 2019 arasında ÖSYM’de alınacak.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞININ KAPANMASI HÜKMÜ

9 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete’de 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlanmıştı. Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin yürürlükten kaldırılmıştı.

Geçici 3. Maddesi’nde ise Devlet Personel Başkanlığı’nın, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1 yıl sonra kapanacağı hükmü yer almıştı. İşte o Madde tam metni:

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINA İLİŞKİN DEVİR İŞLEMLERİ

GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 8/6/1984 tarihli ve 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve diğer mevzuatla Devlet Personel Başkanlığına verilen görevler, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl süreyle anılan Başkanlık tarafından yürütülmeye devam olunur. Bu sürenin bitiminde Başkanlık kapanmış sayılır. Başkanlık birimlerinin personel, taşınır ve taşınmazlar ve diğer ilgili hususlar bakımından Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına devri, bu Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 1 inci maddesinde belirtilen hükümler çerçevesinde Cumhurbaşkanınca belirlenen makam tarafından yürütülür.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler