1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KPSS 2019/1 Merkezi Memur Alımı İçin Kurumlardan Talepler Alınmaya Başladı
KPSS 2019/1 Merkezi Memur Alımı İçin Kurumlardan Talepler Alınmaya Başladı

KPSS 2019/1 Merkezi Memur Alımı İçin Kurumlardan Talepler Alınmaya Başladı

Devlet Personel Başkanlığı DPB 2019 yılı 1. merkezi memur alımı KPSS 2019/1 kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarından talepleri toplamaya başladı. KPSS 2019/1 merkezi atama başvuruları ne zaman başlayacak?

A+A-

2019 yılı KPSS merkezi yerleştirme takvimi Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 8 Şubat 2019'da gecikmeli de olsa açıklanmıştı. Bu kapsamda KPSS 2019/1 ve KPSS 2019/2 merkezi memur alımı için başvuru ve tüm talep toplama tarihleri belli olmuştu.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesi uyarınca, 2019 Yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takvimi “KPSS 2019/1 ve KPSS 2019/2” çerçevesinde ilk süreç bugün başladı.

KPSS 2019/1 merkezi memur alımı için DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması süreci başlatıldı. İlk talep toplama süreci 11 Mart ile 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında olacak.

KPSS 2019/1 TERCİH BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi “ÖSYM” Başkanlığınca tercihler “9 - 18 Temmuz 2019” tarihleri arasında alınacak. Bu kapsamda ilk merkezi atama için takvim işlemeye başladı ve tüm kamu kurum ve kuruluşları memur atama taleplerini Devlet Personel Başkanlığına iletecek.

KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİK

İlk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir. Bu Yönetmeliğin 20’nci maddesinde yer alan süreleri ÖSYM ile birlikte yeniden belirlemeye DPB yetkilidir. DPB'ce, ÖSYM'nin de görüşü alınmak suretiyle her yılın Ocak ayında bir yerleştirme takvimi belirlenir ve ilan edilir

MADDE 20 "ATAMA YAPILACAK KADROLARIN BELİRLENMESİ"

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından, açıktan atama yapacakları (B) grubu kadrolar için ilgili mevzuatı uyarınca yetkili makamlardan izin alındıktan sonra, bu kadroların koşullarının belirlenmesi amacıyla; yükseköğretim kurumları ile yükseköğretim üst kuruluşları, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına; bunların dışında kalan diğer kamu kurum ve kuruluşları DPB’ye başvurur denildi.

2018 YILI MEMUR ATAMA KONTENJANLARI

KPSS 2018/1 atamasında memur alımı sayısı bin 472 olarak gerçekleşti. KPSS 2018/2 ise bin 729 olarak gerçekleşti. 2018 yılında toplam merkezi atamalarda 3 bin 201 oldu.

dpb-merkezi-atama-takvimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler