1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS-2019/2 ile Lisans Mezunu Kaç Memur Alınacak? En Fazla Memur Alan Kurum Hangisi?
KPSS-2019/2 ile Lisans Mezunu Kaç Memur Alınacak? En Fazla Memur Alan Kurum Hangisi?

KPSS-2019/2 ile Lisans Mezunu Kaç Memur Alınacak? En Fazla Memur Alan Kurum Hangisi?

KPSS-2019/2 kapsamında açıklanan kontenjan sayılarına göre en fazla lisans mezunu memur alımını hangi kurum gerçekleştirecek. Toplam kaç lisans mezunu memur alınacak.

A+A-

ÖSYM tarafından dün KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzu yayınlandı. Açıklanan kontenjan ve kadroların KPSS adaylarının beklentilerini karşılamadığını zaten söylememize gerek yok. Lakin lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu kontenjan sayıları ortada…

My Memur olarak bu haberimizde; KPSS-2019/2 kapsamında yayınlanan lisans mezunu memur alımı kontenjan sayısını, hangi kamu kurumunun en fazla lisans mezunu memur alımı yapacağını sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Adaylar, KPSS-2019/2 kapsamında lisans mezunu toplam 1146 kadro için tercih gerçekleştirilecek. En yüksek lisans mezunu memur alımı sayısı İzmir Karabağlar belediye Başkanlığı tarafından yayınlandı. Toplam 50 zabıta memuru alımı yapacak. İkinci en yüksek alım ise; Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılıyor. Toplam 40 memur alacak. Alım Bilgisayar İşletmeni unvanı ile gerçekleşecek.

KPSS-2019/2 kapsamında lisans mezunu üçüncü en yüksek alım yine zabıta memuru olarak gerçekleşecek. Kars Belediyesi toplam 15 zabıta memuru alacak. Sıralama; Eseneler Belediyesi 10 Zabıta Memuru alımı, Ticaret Bakanlığı 10 memur alımı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 10 Mühendis alımı şeklinde devam ediyor.

KPSS-2019/2 Tercih İşlemleri Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Adaylar, tercihlerini 03-12 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM’nin Aday İşlemleri adresinden 12 Aralık 2019 saat 23.59'a kadar yapabilecekler. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin Aday İşlemleri adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapabilirler.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler