1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS-2019/2 Tercihleri Kapsamında Lise Mezunu Hangi Kuruma Kaç Memur Alınacak?
KPSS-2019/2 Tercihleri Kapsamında Lise Mezunu Hangi Kuruma Kaç Memur Alınacak?

KPSS-2019/2 Tercihleri Kapsamında Lise Mezunu Hangi Kuruma Kaç Memur Alınacak?

KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzuna göre lise mezunu memur alımı için kontenjan sayısı belirlendi. Lise mezunu hangi kuruma kaç kamu personeli alınacak?

A+A-

KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzu dün ÖSYM tarafından yayımlandı. Peki KPSS-2019/2 kapsamında lise mezunu yani ortaöğretim mezunu kaç kadro var? Lise mezunu kamuya en çok alım yapılacak il ve kamu kurumu hangisi? My Memur olarak bu haberimizde bu konuyu değinmeye çalışacağız.

KPSS-2019/2 Ortaöğretim Kadro Sayısı ( Lise Mezunu)

ÖSYM KPSS-2019/2 Tercih kılavuzunu yayınladı. KPSS-2019/2 kapsamında ortaöğretim mezunu kadro sayısı 107 olarak belirlendi. Kadro dağılımına göre en yüksek lise mezunu personel alımı Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde Zonguldak iline gerçekleştirilecek. Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü 12 sağlık memuru alımı yapacak.

Yine ikinci olarak en yüksek memur alımı Zonguldak ilinde gerçekleşecek. Zonguldak Belediyesi Zabıta Memuru alımı ile toplam 6 lise mezunu memur alımı gerçekleştirecek. Üçüncü en yüksek memur alımı ise Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü bünyesinde olacak. TCDD İstanbul’da görev yapmak üzere 5 Vagon Teknisyeni Alımı gerçekleştirecek.

KPSS-2019/2 Tercih İşlemleri Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Adaylar, tercihlerini 03-12 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM’nin Aday İşlemleri adresinden 12 Aralık 2019 saat 23.59'a kadar yapabilecekler. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin Aday İşlemleri adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapabilirler.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler