1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. SAĞLIK PERSONEL ALIMI

  4. KPSS 2019/4 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
KPSS 2019/4 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

KPSS 2019/4 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı lise, önlisans ve lisans mezunu sağlık personeli alımı başvuru kılavuzu KPSS 2019/4 yayımlandı. KPSS 2019/4 12 bin sağlık personeli alımı başvuruları ve detayları My Memur haberde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı kapsamında Kamu Personel Seçme Sınavı Kpss-2019/4 Tercih Kılavuzu ÖSYM'de yayımlandı. 12 bin sağlık personeli alımı başvuruları 7 Ağustos ile 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında olacak. My Memur olarak başvuru süreci öncesi ve başvurularda tüm detayları sizlere açıklayacağız.

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KPSS ŞARTI

Adayların bu kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

KPSS 2019/4 başvuru kılavuzunda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Kontenjan dağılımı için TIKLAYINIZ.

Başvuru Kılavuzu Genel Bilgiler için TIKLAYINIZ.

TABLO-1 663 Sayılı KHK'nın 45/A Maddesi Uyarınca Atama Yapılacak Sözleşmeli Sağlık Personeli Pozisyonları (Ortaöğretim Mezunları İçin) için TIKLAYINIZ.

TABLO-2 663 Sayılı KHK'nın 45/A Maddesi Uyarınca Atama Yapılacak Sözleşmeli Sağlık Personeli Pozisyonları (Ön Lisans Mezunları İçin) için TIKLAYINIZ.

TABLO-3 663 Sayılı KHK'nın 45/A Maddesi Uyarınca Atama Yapılacak Sözleşmeli Sağlık Personeli Pozisyonları (Lisans Mezunları İçin) için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ön Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Dilekçe için TIKLAYINIZ.

kontenjan-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler