1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Başvuruları Başladı
KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Başvuruları Başladı

KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı lise, önlisans ve lisans mezunu sağlık personeli alımı başvuru kılavuzu KPSS 2019/4 tercih başvuruları ÖSYM "AİS" sayfasında açıldı. KPSS 2019/4 12 bin sağlık personeli alımı başvuruları ve detayları My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli 12 bin sağlık personeli alımı kapsamında Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2019/4 Tercihleri ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinde başladı. 12 bin sağlık personeli alımı başvuruları 7 Ağustos ile 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecek. KPSS 2019/4 tercih başvurularına dair tüm detayları ve 12 bin sağlık personeli alımı başvuru ödeme işlemlerini sizler için hazırladık.

KPSS 2019/4 TERCİHLERİ ÖDEME İŞLEMLERİ

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 tercih ücreti 20 TL’dir. Ödeme Yerleri iseAkbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç).

Ayrıca Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sisteminden yapılabilir.

KPSS 2019/4 SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

KPSS 2019/4 başvuru kılavuzunda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Kontenjan dağılımı için TIKLAYINIZ.

Başvuru Kılavuzu Genel Bilgiler için TIKLAYINIZ.

kontenjan-001.jpg

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler