1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 2019/4 Sağlık Personeli Alımı Sonucu Oluşan Taban Puanlar! Lisans-MYO-Lise
KPSS 2019/4 Sağlık Personeli Alımı Sonucu Oluşan Taban Puanlar! Lisans-MYO-Lise

KPSS 2019/4 Sağlık Personeli Alımı Sonucu Oluşan Taban Puanlar! Lisans-MYO-Lise

ÖSYM, KPSS 2019/4 kapsamında 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı sonuçlarını açıklamasının ardından sayısal verileri de yayımladı. KPSS 2019/4’te puanlar kaça kadar düştü. KPSS 2019/4 tüm taban puanlar My Memur haberde.

A+A-

ÖSYM tarafından KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler yayımlanmasıyla tüm lise, önlisans ve lisans mezuniyetlerinde en düşük ve en yüksek puanlar belli oldu. Lise, lisans ve önlisans alanlarında boş kontenjan kalmadı.

KPSS 2019/4 atamalarında lise için 35 bin 260 kişi başvuru yaparken 2 bin 243 personel ataması yapıldı. Önlisans alanında 54 bin 370 kişi başvuru yaparken 2 bin 592 personel ataması gerçekleştirildi. Lisans alanında ise KPSS 2019/4 sağlık personeli alımında 52 bin 205 kişi başvuru yaptı ve 7 bin 165 sağlık personeli ataması gerçekleşti.

KPSS 2019/4 YERLEŞTİRMELERİ NASIL YAPILDI?

KPSS 2019/4 kılavuzunda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapıldı.

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanındı.

Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edildi.

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların ilgili kurumlarca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır açıklaması kılavuzda yer almıştı.

KPSS-2019/4 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler için TIKLAYINIZ.

KPSS-2019/4 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (LİSANS) için TIKLAYINIZ.

KPSS-2019/4 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (ÖN LİSANS) için TIKLAYINIZ.

KPSS-2019/4 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (ORTAÖĞRETİM) için TIKLAYINIZ.

55889.jpg

55892.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler