1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 2019/5 MGM Önlisans Memur Alımına Kimler Başvurabilir?
KPSS 2019/5 MGM Önlisans Memur Alımına Kimler Başvurabilir?

KPSS 2019/5 MGM Önlisans Memur Alımına Kimler Başvurabilir?

KPSS 2019/5 tercih başvuruları devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde MGM için önlisans ve lisans mezunu sözleşmeli memur alımı yapılıyor. Önlisans mezunu memur alımlarına kimler başvuru yapabilecek. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/5 Tercih kılavuzu Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğüne sözleşmeli 100 memur alımı kapsamında başvurular 13 Kasım'a kadar devam ediyor. Önlisans ve lisans mezunu memur alımları kapsamında bu haberimizde MGM önlisans mezunları için detayları sizler için "My Memur" olarak hazırladık.

KPSS 2019/5 BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar tercihlerini 7-13 Kasım 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 13 Kasım 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

KPSS-2019/5 ÖNLİSANS MEZUNU MEMUR ALIMI İLLERİ VE KONTENJANLARI

Ağrı, Ankara,  Batman, Bayburt, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Isparta, İstanbul, Kars, Kastamonu, Muş, Siirt, Sivas, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Van, Zonguldak illeri için başvurular alınacak. İstanbul ve Van için ikişer kontenjan olurken, diğer iller için birer kontenjana başvurular alınacak. Toplam 24 sözleşmeli kadroya memur alımı yapılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1 (*), 4, 5, 6, 7 ve 8 inci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Başvuru genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından atanması için istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu kılavuzda yer alan pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlarla birlikte unvanlar itibariyle aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonlarla ilgili aşağıdaki bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak;

a) Tekniker pozisyonlarına atanacak şartlara haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği nitelik kodlarının ve mezuniyet alan bilgilerinin açıklamasında yer almaktadır.

b) Sağlık bakımından Tekniker olarak çalışmasına engel hali bulunmamak,

c) KPSS’ye girmiş ve Tekniker kadroları için ise 2018-KPSS Ön lisans sınavında KPSSP93 puan  türünden en az 50 puan almış olmak,

Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek Tekniker pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak şartları aranmaktadır.

57114.jpg

57114.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler