1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KPSS 2020/1 Merkezi Atama Kontenjanları Öncesi Kurumların Talepleri Ne Zaman Alınacak? Tarih Belli Oldu
KPSS 2020/1 Merkezi Atama Kontenjanları Öncesi Kurumların Talepleri Ne Zaman Alınacak? Tarih Belli Oldu

KPSS 2020/1 Merkezi Atama Kontenjanları Öncesi Kurumların Talepleri Ne Zaman Alınacak? Tarih Belli Oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 2020 yılı merkezi atama başvurularının açıklanmasıyla ilk aşama başlıyor. KPSS 2020/1 merkezi ataması için tüm kurumlardan talepler ne zaman alınacak. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

2020 yılı KPSS merkezi memur ataması için ilk süreç başlıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan 2020 yılı merkeze atama takvimi ile ilk süreç başlıyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşları taleplerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bildirecek. Ardından ÖSYM’ye iletilecek kadrolar ışığında KPSS 2020/1 merkezi atama sayısı belli olacak.

My Memur olarak 2020 yılı merkezi memur atamaları kapsamında KPSS 2020/1 atama başvurularından çok önce çalışmalarımıza hız vermekteyiz. Milyonlarca KPSS adayı lisans, önlisans ve lisans mezununun 2020 yılında da kontenjan mağduru olmaması için kamu kurum ve kuruluşlarının taleplerinin ciddi bir şekilde kadrolu memur alımı taleplerini Bakanlığa en üst seviyede bildirmesini bekliyoruz.

Bilindiği üzere Devlet Personel Başkanlığı için artık süreç tamamlandı ve DPB’nin internet sitesi de kapatıldı. DPB’de yer alan tüm ilanlar, görüşler ve kamu personeli adayları ile kamu personellerini ilgilendiren hususlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına devredildi. “My Memur” olarak tüm ilan detaylarını ve başvurularına dair bilgilendirmeleri sizler için her gün araştırmaya ve yayımlamaya devam edeceğiz.

2020 YILI KPSS SINAV VE MERKEZİ YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesi uyarınca, 2020 Yılı KPSS Sınav ve Merkezi Yerleştirme Takvimi Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklandı. Bu kapsamda KPSS atamaları öncesinde ilk aşama olan kurumlardan taleplerin Bakanlığa iletilmesi süreci başlayacak.

KPSS 2020/1 TERCİHLERİ ÖNCESİNDE KURUMLARIN TALEP BİLDİRİMİ ÖNEMLİ

Kamu kurum ve kuruluşları daha önce DPB’ye bu bildirimleri yapmaktaydı ve taleplerini iletmekteydi. Artık 2020 yılı merkezi atama süreci ile Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına talepler iletilecek.

KPSS 2020/1 MERKEZİ ATAMA TALEP TOPLAMA TARİHLERİ

Yerleştirme taleplerinin kurumlar tarafından bildirilme tarihleri 9 Mart-29 Mayıs 2020 olacak. Adaylar için tercih tarihleri ise 14-21 Temmuz 2020 olacak şekilde belirlendi.

KPSS 2020/2 MERKEZİ ATAMA TALEP TOPLAMA TARİHLERİ

Yerleştirme taleplerinin kurumlar tarafından bildirilme tarihleri 10 Ağustos-30 Ekim 2020 olacak. Adaylar için tercih tarihleri ise 17-24 Aralık 2020 olacak şekilde belirlendi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler