1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 2020/3 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor! Tekniker - Büro Personeli Alımı!
KPSS 2020/3 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor! Tekniker - Büro Personeli Alımı!

KPSS 2020/3 Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor! Tekniker - Büro Personeli Alımı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2020/3 KPSS memur alımı tercihlerinin başlamasının ardından 15 Ocak 2020 tarihi itibarıyla başvurular sona eriyor. Tapu’ya memur alımı başvuru son günü tüm detaylar!

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi “ÖSYM” tarafından başlatılan Tapu ve Kadastro 125 memur alımı için başvurularda son gün. 15 Ocak 2020 tarihi 23.59 itibarıyla Tapu’ya memur alımı başvuruları sona erecek. “My Memur” olarak KPSS 2020/3 memur alımı başvuru detaylarını ve şartlarını sizler için başvuru son gününde sizler için hazırladık.

Kamu Personel Seçme Sınavı “KPSS-2020/3 Tercih Kılavuzu” Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne sözleşmeli 125 memur alımı başvurularına dair detaylar şu şekildedir:

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. KPSS-2020/3 Tercih Kılavuzunda sözleşmeli memur alımı pozisyonları, aranılan niteliklere ayrıca ulaşabilirsiniz.

KPSS-2020/3 MEMUR ALIMI KPSS ŞARTI

Adayların bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 4 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Önlisans) girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı kullanılacaktır.

Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

TERCİHLERİN YAPILMASI İÇİN GENEL BİLGİLER

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla ilgili önlisans programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ İŞLEMLER

- Adaylar tercihlerini, 8-15 Ocak 2020 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 15 Ocak 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

- Kılavuzda, ön lisans düzeyi sözleşmeli pozisyonlar Tablo-1’’de gösterilmiştir.

Sözleşmeli pozisyonlarda çalışacaklarından Tablo-1’de Teşkilat bilgisi Döner Sermaye (DS) olarak belirtilenlerin ücretleri Döner Sermaye bütçesinden, diğerleri genel bütçeden karşılanacaktır.

- Adaylar tercihlerini yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan program bilgisi mezun olunan program tablolarından kontrol edilmelidir.

- Kılavuzda ilgili kurum tarafından düzenlenen “Nitelik Kodları” ile “Mezun Olunan Ön Lisans Programı” bölümlerini mutlaka incelemeniz ve tercihlerinizi yaparken bu koşulları göz önünde tutmanız gerekir. Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan program koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü KPSS-2020/3 Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Kadrolar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler