1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 2020/3 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuruları Başladı! Önlisans Mezunu
KPSS 2020/3 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuruları Başladı! Önlisans Mezunu

KPSS 2020/3 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuruları Başladı! Önlisans Mezunu

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2020/3 Tercih Kılavuzu kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne 125 memur alımı başvuruları alınacak. Detaylar ve başvuru şartları My Memur haberde.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı Kpss-2020/3 Tercih Kılavuzu İle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne 125 memur alımı kapsamında başvurular alınmaya başladı. "My Memur" olarak bu haberimizde Tapuya memur alımı başvuru şartlarını ve detaylarını sizler için hazırladık.

KPSS 2020/3 MEMUR ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Tapu ve Kadastro Memur alımı başvuru tercihleri 8-15 Ocak 2020 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 15 Ocak 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

MEMUR ALIMI BAŞVURU ÖNLİSANS BÖLÜMLERİ

Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu, Tapu ve Kadastro / Tapu Kadastro, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama bölümü mezunları başvuru yapabilecek.

Önlisans Mezunları İçin Aranan Nitelikleri: Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama ön lisans programlarının birinden mezun olmak,

Tapu ve Kadastro, Tapu Kadastro veya Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

KPSS 2020/3 MEMUR ALIMI GENEL HUSUSLAR

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

Adayların bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 4 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Önlisans) girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler