1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. SAĞLIK PERSONEL ALIMI

  4. KPSS 2020/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! 18 Bin Sağlık Personeli Alımı Başvurusu Başladı
KPSS 2020/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! 18 Bin Sağlık Personeli Alımı Başvurusu Başladı

KPSS 2020/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! 18 Bin Sağlık Personeli Alımı Başvurusu Başladı

ÖSYM'de 18 bin sağlık personeli alımı kapsamında KPSS 2020/5 tercih kılavuzu yayımlandı. Lisans, önlisans ve lisans tüm kadro ve kontenjanların illere dağılımı belli oldu.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’de KPSS-2020/5 Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması için tercih kılavuzu yayımlandı. ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi “AİS” internet adresi üzerinden KPSS 2020/5 ile 18 bin sağlık personeli alımı tüm detayları, kontenjanların illere dağılımı belli oldu.

KPSS-2020/5 Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/5 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan My Memur olarak direkt bu haberimizin altında hazırladık.

KPSS 2020/5 TERCİH TARİHLERİ

Adaylar, tercihlerini 26 Mart 2020 - 01 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 01 Nisan 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, aşağıdaki bağlantılarda yer alan KPSS-2020/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi “AİS” internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2020/5 Tercih Kılavuzunu, nitelik kodlarını ve tüm başvuru şartları 18 bin sağlık personeli alımı başvurularınızı yaparken dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Aklınıza takılan tüm soruları My Memur olarak her zaman olduğu gibi cevaplamaya hazırız. Bizlere ulaşarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/5 Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

TABLO-1. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

TABLO-2. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ÖN LİSANS MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

TABLO-3. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (LİSANS MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ön Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler