1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. SAĞLIK PERSONEL ALIMI

  4. KPSS 2020/5 Tercih Sonucu Bazı Branşlar İçin Atama Belgeleri Yayımlandı! 18 Bin Sağlık Personeli Alımı Atama Duyurusu
KPSS 2020/5 Tercih Sonucu Bazı Branşlar İçin Atama Belgeleri Yayımlandı! 18 Bin Sağlık Personeli Alımı Atama Duyurusu

KPSS 2020/5 Tercih Sonucu Bazı Branşlar İçin Atama Belgeleri Yayımlandı! 18 Bin Sağlık Personeli Alımı Atama Duyurusu

ÖSYM tarafından KPSS 2020/5 tercih sonucu bazı branşlar için atama belgeleri yayımlandı. Sağlık Bakanlığı 18 bin sağlık personeli alımı tercih sonucu atama belgeleri bazı branşlar için yayımlandı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM tarafından KPSS 2020/5 ile 18 bin sağlık personeli alımı tercih sonucu atama belgeleri yayımlandı. Sağlık Bakanlığından yapılan “KPSS–2020/5 SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI HAKKINDA DUYURU”sunda bazı branşlar için atama belgeleri yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin KPSS-2020/5 yerleştirme sonuçları 06.04.2020 tarihinde ÖSYM tarafından açıklandı ve ilk atama duyurusu yayımlandı.

KPSS-2020/5 sonucuna göre yerleşenlerin göreve başlama işlemleri hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında belirtilen hususlar ile ilgili inceleme işlemleri tamamlandıktan sonra aşağıda belirtilen unvanlarda ve diğer unvanlarda yerleşenlerin görev başlatılmaları hakkında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinde en kısa sürede detaylı duyuru yapılacaktır.

Ancak;

− Odyolog,

− Perfüzyonist,

− Dil ve Konuşma Terapisti,

− Sağlık Fizikçisi pozisyonlarına yerleşenlerin aşağıda belirtilen belgeleri, en geç 17.04.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bir dilekçe ekinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya /ANKARA adresine kargo veya iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

17 Nisan 2020 tarihinden sonra Bakanlığa ulaşan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

ODYOLOG, PERFÜZYONİST, DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ, SAĞLIK FİZİKÇİSİ POZİSYONLARINA YERLEŞENLERİN DİPLOMA TESCİL VE GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Diploması henüz tescil edilmemiş olanlardan istenen belgeler:

(Yurt içinde eğitimini tamamlayanlar)

- Lisans/Yüksek Lisans/Doktora Diplomasının aslı,

- TC Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı sureti,

(Yurt dışında eğitimini tamamlayanlar)

- YÖK’ten alınmış denklik belgesinin aslı ve noter tasdikli sureti,

- Lisans/Yüksek Lisans/Doktora Diplomasının aslı ve noter tasdikli Türkçe Tercümesi,

- Harç makbuzu,

- Vukuatlı nüfus kayıt örneği,

- T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı sureti isteniyor.

2) Diploması daha önce tescil edilmiş olanlardan istenen belgeler:

- Lisans/Yüksek Lisans/Doktora Diplomasının tasdikli sureti isteniyor.

3) Göreve başlama işlemleri için gerekli belgeler:

a) Adres bildirimini, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanını, adli sicil kaydı yazılı beyanını ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanını içeren (Ek–2) Form,

b) ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/5 tercih kılavuzunda söz konusu unvanlar için belirtilen programlardan mezun olmayan adayların ayrıca öğrenim durumları itibarıyla Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti, Sağlık Fizikçisi olabileceklerine ilişkin kendi adlarına alınan YÖK kararı,

c) Mezuniyet durumunu gösteren https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretimmezunbelgesi-sorgulama e-Devlet internet adresinden alınacak mezun belgesi,

d) KPSS-2020/5 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı,

e) 2 adet vesikalık fotoğraf,

f) Mal Bildirim Beyannamesi, (Doldurulup kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

g) e-Devlet internet adresinden alınacak Sigortalı Hizmet Cetveli dökümü. (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu)

Not: Diplomaları henüz tescil edilmemiş olanlar 1. ve 3. maddede belirtilen belgeleri, diplomaları daha önce tescil edilmiş olanlar ise sadece 2. ve 3. maddede belirtilen belgeleri gönderecek olup bu duyuru kapsamında sadece Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarına yerleşenlerin belge göndermeleri gerekmektedir.

KPSS 2020/5 Atama Duyurusu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler