KPSS Lisans -Öğretmenlik Geç Başvuruları Başladı! 27 Mayıs 2019

2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik alan sınavına girecek adayların geç başvuru tarihi bugün sona eriyor.

featured

2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik alan sınavına girecek adayların geç başvuru tarihi bugün sona eriyor. Lisans mezunlarının katılım sağlayacağı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı için geç başvuru günü bugün. 2019 KPSS için ÖSYM’nin belirlediği süreç içinde başvuru yapamayan kişiler bugün saat 23.59’a kadar internet üzerinden bireysel başvurularını da yapabilecekler.

2019 KPSS kılavuzunda yer alan bilgiye göre; geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücretinin yüzde 50 fazlası alınacak. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda her bir oturum 75 TL olacak.

2019 KPSS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ SINAV ÜCRETLERİ

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) : 28 Mayıs 2019 (Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak ödenir. Aşağıdaki ücretler normal başvuru gününde yer alan ücretlerdir.

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin): 75,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin): 50,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin): 75,00 TL

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ ÖDEME İŞLEMLERİNE DİKKAT

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİĞİ TERCİHİ

Başvuru yaptıktan sonra sınav merkezi tercihlerini değiştirmek isteyen adaylar bu değişikliği başvuru süresi içinde (geç başvuru günü dâhil) ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden yapabileceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra sınav merkezleri tercihlerinde değişiklik yapılamaz.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜNDE OTURUM EKLEME İŞLEMİ

3-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumuna başvuran ancak, KPSS’nin diğer oturumlarına girmek istemediği için ilgili oturumlara ait seçenekleri işaretlemeyen adaylar, geç başvuru gününde bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler ve geç başvuru sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabileceklerdir.

3-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında girmek istediği oturumları seçerek sınav ücretini yatıran adaylar, sistemde kayıtlı oturum bilgilerini geç başvuru gününde değiştiremezler.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVLARI OTURUM BİLGİLERİ

Adayların 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak sınavlara girmeleri isteğe bağlıdır. Bu alanda adaylar, katılmak istedikleri oturumları işaretleyeceklerdir. 3-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumuna başvuran ancak KPSS’nin alan bilgisi oturumlarına başvurmayan adaylar, geç başvuru gününde de bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler ve geç başvuru sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabileceklerdir.

KPSS kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KPSS Lisans -Öğretmenlik Geç Başvuruları Başladı! 27 Mayıs 2019

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!