KPSS Önlisans sınavına girecekler için Önceki sınavlarda çıkmış sorular

KPSS Önlisans sınavına girecekler için çıkmış soruları haberimizde paylaştık. Sınava son başvuru ne zaman? Haberimizin detayında.

23522
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KPSS Önlisans sınavı her 2 yılda bir yapılan yüksekokul mezunlarının girdiği sınava çok sayıda başvuru bekleniyor. Geçen yıl birçok önlisans mezunun girdiği sınav için bu sene de yoğun bir yüklenme bekleniyor. Son başvuru tarihi 24 ağustos olan sınava Yüksekokul mezunları girebilecek. Fakat yüksekokuldan mezun olabilecek durumda olanlar da sınava girebiliyor. Sınavdan alınan puan 2 yıl geçerli olacak. 2 yıl geçerli olacak olan puan ile 4 merkezi atamaya başvurulabilecek.

KPSS başvuru tarihleri ÖSYM tarafından 9-24 Ağustos olarak belirlenmişti. Başvurular geçtiğimiz hafta başladı. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü başvurular son bulacak. Başvuru yapıldıktan sonra ÖSYM ödeme sayfasından veya ATM’lerden 55 TL ücret ödemesi yapılması gerekiyor. 2016 KPSS Önlisans sınavı 22 Ekim tarihinde yapılacak. Sınav puanıyla Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme başvuruları alınacak. Bizde sizlere fayda getirebilecek olan çıkmış soruları hazırladık. Aşağıdaki linklerde tarih bazında yapılan sınavların çıkmış sorularını derledik. 2014 tarihinde yapılan sınav sorularının ÖSYM tarafından açıklanmış olan %10 sadece var.

2014 KPSS Önlisans Genel Kültür ve Genel Yetenek soru ve cevapları için TIKLAYINIZ. 2012 KPSS Önlisans Genel Kültür ve Genel Yetenek soru ve cevapları için TIKLAYINIZ. 2010 KPSS Önlisans Genel Kültür ve Genel Yetenek soru ve cevapları için TIKLAYINIZ. 2008 KPSS Önlisans Genel Kültür ve Genel Yetenek soru ve cevapları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!