1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. KPSS Puansız 67 Memur Alımı Yapılıyor! En Az Lise Mezunu
KPSS Puansız 67 Memur Alımı Yapılıyor! En Az Lise Mezunu

KPSS Puansız 67 Memur Alımı Yapılıyor! En Az Lise Mezunu

KPSS puan şartı olmadan Lise, Önlisans ve Lisans mezunu  67 kamu personeli memur alımı ilanı yayımlandı. Mersin Üniversitesi’ne yapılacak Lisans, önlisans ve lisans mezunu sözleşmeli sağlık personeli alımları için başvuru şartları haberimizde.

A+A-

Mersin Üniversitesi tarafından 67 sözleşmeli sağlık personeli alımları kapsamında ilan metni DPB’de yayımlandı. 67 memur alımı için kontenjanlar 35 lisans mezunu sağlık personeli alımı, 5 lise mezunu sağlık personeli alımı ile 27 önlisans mezunu sağlık personeli alımı olacak şekilde ilanda yayımlandı.

Sözleşmeli 67 personel alımı başvuruları 7 Şubat ile 21 Şubat 2019 tarihleri arasında aşağıdaki ilan metninde yer alan belgelerle birlikte yapılması gerekmektedir. Başvurulara dair detaylar şu şekildedir.

Mersin Üniversitesi 67 personel alımı için başvuracak adaylarda yukarda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranacağı belirtildi. Diğer şartlara dair hükümler başlıklar halinde şu şekildedir:

Personel Alımı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Şartı Nasıl Olacak?

Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, Sağlık Meslek Lisesi mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

Personel Alımı Başvuru Süresi ve Şekli Nedir?

İlgililerin, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) istenilen belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. İlanda yer alan pozisyonlardan sadece birine müracaat edilecektir. Posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Mersin Üniversitesi Personel Alımlarında Sözleşmeli Olarak Çalışanlarla İlgili Hüküm Nelerdir?

 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47.maddesinin 5.fıkrası (a/2) bendi ile eklenen “sözleşmeli(4/B) olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü uyarınca işlem yapılacaktır.

Mersin Üniversitesi Personel Alımlarında Gerçeğe Aykırı Yapılan Müracaatlarda Ne Yapılacak?

Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilir.

Mersin Üniversitesi Personel Alımları Güvenlik Soruşturması Şartı Nasıl Olacak?

Başvurular incelendikten sonra atamaya hak kazanan asil ve yedek adayların isimleri Üniversitemiz web sayfası ilanlar bölümünde ilan edilecektir. Atamaya hak kazananlar haklarında yaptırılan güvenlik soruşturmaları olumlu sonuçlandığı takdirde göreve başlatılacaklardır.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler