1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. KPSS'den 85-90 Alanlar Atanamazken 50 İle Öğretmen Ataması Yapıldı
KPSS'den 85-90 Alanlar Atanamazken 50 İle Öğretmen Ataması Yapıldı

KPSS'den 85-90 Alanlar Atanamazken 50 İle Öğretmen Ataması Yapıldı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da My Memur olarak daha önce 50 puan ile öğretmen ataması yapıldığını belirttiğimiz üzere mülakatlı öğretmen atamalarına değindi. KPSS’nin yerini alan mülakatı eleştirdi. Öğretmen alımlarında mülakat kaldırılmal

A+A-

My Memur olarak daha önce de öğretmen alımlarında KPSS’den yüksek puan alanların atanamazken 50 puan ile atama yapıldığını ve mülakattan dolayı yüksek puan alanların elendiğini belirtmiştik. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da bu konuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu ve 4/B’li öğretmen atamasının yanlışlığına değindi.

Bu kapsamda KPSS’den 85-90 puan alan gençlerin mülakatta başarısız olduğunu bunun tam tersi olarak da 50 puan alanların torpil bularak öğretmen olarak atandığını söyledi. Gençlerin alın teri, emekleri, ömürleri çalındığını belirten Koncuk, bu yanlıştan dönülmesini yineledi ve eleştirilerini sıraladı.

Sözleşmeli ve mülakatlı öğretmen alımını eleştiren Koncuk, Cumhuriyet tarihinde ilk defa mülakat ile öğretmen ataması yapıldığını belirtti. KPSS’den 85-90 puan alan gençlerimiz mülakatta başarısız olurken, 50 puan alanlar, torpil bularak öğretmen olarak atandığını yineledi. Kamuda da hiçbir alanda mülakatı kabul etmeyeceklerini bir kez daha ifade etti.

Kısmi zamanlı sözleşmeli öğreticilik! 2006 yılında kısmi zamanlı sözleşmeli öğreticilik adı altında bir istihdam türü getirildiğini belirten Koncuk, Türk Eğitim-Sen’in buna dava açtığını ve sonuçta kazanıldığı belirtildi.

2007 yılından 2011 yılına kadar 4/B’li öğretmen istihdamının iptal edilmesi için uzun mücadeleler verildiğini ve sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu olarak atamalarının gerçekleştirildiğini belirtti. Sözle

2011 yılında 4/B’li öğretmen istihdamına son verilmesinin gerekçesinin de kamuda verimliliği artırmak olduğunu belirten Koncuk bugün yine 4/B2li memur ve öğretmen alımının devam ettiğini belirtti. Daha önce de iptal edilen 4/B sözleşmeli öğretmen ve memur alımının tamamen kaldırılmasının gerekliliğini yineledi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler