Kredi Kartı ile Süreler Güncellendi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi kartı vasıtası ile televizyon haricindeki elektronik eşya, mobilya ve benzeri ürünlerin alımı için taksitlendirme sürelerini güncelledi.

75486
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BDKK tarafından alınan karar ile beraber kredi kartlarında taksitlendirme süreleri, ürünlerin 3 bin 500 liraya kadar olması halinde altı aydan dört aya düşürüldü. Bunun yanı sıra mobilya ve elektrikli eşya alımlarında ise bu süre 18 aydan 12 aya indirildi. Ürünler, televizyon alımları hariç elektronik eşyalar için geçerli olacak. BDDK’nın aldığı karar, covid-19 sürecinde vatandaş ve reel sektör tarafından finansman koşullarının iyileştirilmesi ve kolaylaştırılması adına tedbirlerin devam ettirilmesi yönünde değerlendirildi.

30 Haziran’a Uzatıldı

Uygulamaların geçerlilik tarihi ilk olarak açıklanan 31 Aralık 2020’den de ileri bir tarihe ertelendi. Alınan karar ile, 30 Haziran 2021 tarihine kadar taksitlendirme süreleri geçerli olacak. 30 Haziran 2021 tarihine kadar kredi ödemelerinde yaşanacak gecikmeler konusunda da esneklik kararı alındı. Gecikmeye giren krediler, 90 gün yerine 180 gün beklendikten sonra takip hesaplarına aktarılacak.

Yapılandırılmış Kredilerin Ödemesi için Kolaylık

BDDK’nın aldığı kararlar arasında yeniden yapılandırılan kredilerin geri ödemeleri adına sağlanan koşullarda da iyileştirmeler sağlanacak. 90 günlük gecikme süresi, 180 güne çıkarılacak. Aynı zamanda yeniden yapılandırılmaya tabii tutulan kredilerin üçüncü grup sınıflandırılma şartı da 30 Haziran 2021 tarihine kadar uygulanmayacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!