1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kredi Kullananlar Sigorta Şirketini Seçebilecek
Kredi Kullananlar Sigorta Şirketini Seçebilecek

Kredi Kullananlar Sigorta Şirketini Seçebilecek

Kredi çeken kişiler artık sigorta şirketini seçebilecekler.Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliğine göre;

A+A-

Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliği 14 Mart 2015 tarihinde Resmi gazetede yayımlandı. Yönetmeliğin Geçici 1. Maddesinin 3. Fıkrası hariç diğer maddeler 6 ay sonra yürürlüğe girecek.

Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliği ile aslında en çok dikkat çeken maddelerden biri 13. Madde olsa gerek. İlgili Madde ile Sigorta şirketine ait sözleşme veya kredi kullanımına ait sözleşmelerden herhangi birinde eğer belirli bir sigorta şirketine yaptırılması belirtiliyorsa madde hükümsüz kalıyor.

Yani Bu Yönetmelikte bulunan 13. Madde diyor ki; “ Kredi kullanan kişinin sigorta şirketini seçme hakkı vardır. Bankanın veya kredi kullandıran kredi kuruluşunun kişiye bu sigorta şirketinden sigorta yaptırmak zorundasın gibi bir diretmesi olamaz veya bu şekilde sözleşmesi bulunamaz… Eğer sözleşmede böyle bir madde geçiyorsa bu madde hükümsüzdür…”


Bireysel Kredilerle Bağlantılı Sigortalar Uygulama Esasları Yönetmeliği


 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.