Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Karaman Kız Yurduyla İlgili Açıklama Geldi

Kredi yurtlar kurumu ; Karaman Nefise Sultan kız yurdunda yaşanan olaylar hakkında açıklama yaptı.

35705
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi yurtlar kurumuna bağlı bulunan kız yurdunda kalan bazı öğrencilerin ifadelerine göre, gece odalarına birinin girdiği ve öğrencileri siyah kıyafeti ve korkunç yüzüyle korkuttuğu arapça sıra sizde öleceksiniz diye bağırdığı söylenmişti. Olay üzerine çoğu öğrenci sinir krizleri geçirmiş ve yurt yönetimi 112 acil servisi arayıp ambulans çağırarak müdahale etmek durumunda kalmıştı. Yurtta kalan diğer öğrencilerin de korku nöbetleriyle geceyi geçirdikleri ve öğrenci ailelerinin de büyük panik yaşadığı söylenmişti.

Olay sırasında birçok polis ve sağlık görevlisi korku yaşayan kız öğrencileri sakinleştirmeye çalıştı. Olayın 2 haftadır yaşandığı öğrenciler tarafından vurgulandı. Bunun üzerine olayı yaşadığını söyleyen sekiz kız öğrenci ifadelerine başvurulmak üzere Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü.

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ise olayla ilgili yapılan incelemeler neticesinde kız yurduna dışarıdan kimsenin girmediğinin olayların yurtta yatılı kalan bazı maksadını aşan öğrenciler tarafından gerçekleştirilmiş olduğu açıklamasını yaptı.

Olayın sosyal medya da gündem yer teşkil etmesinden ötürü Kredi Yurtlar Kurumu olayın detaylı incelenmesi için müfettiş görevlendirildiğini bildirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Ben de KYK da kalan bir erkek öğrenciyim ve oda anahtarlarının verilmemesi yüzünden bu tür olaylara davetiye çıkıyor, dahası kamera var diyerek geçiştiriyorlar. Birisi odama gelip beni defalarca kez bıçaklasa yine kameramız var diyebilicekler mi acaba?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!