Kredi Yurtlar Kurumu KYK yurt başvuruları bugün sona eriyor

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları bugün sona eriyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanan takvime göre KYK yurt başvuruları 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecek.

23581
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları bugün sona eriyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanan takvime göre KYK yurt başvuruları 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecek. Öğrenciler yurt başvurularını internet üzerinden e-devlet kapısına giriş yaparak gerçekleştirecekler. KYK yurt başvurusunda bulanacak öğrenciler herhangi bir ücret ödemeyecekler.

Öğrencilerin başvuru yapabilmeleri için e-devlet şifreleri olması gerekiyor. Bu nedenle e-devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor. Başvurularla ilgili ayrıntılı bilgiye KYK’nın resmi internet adresinde yayınlanan başvuru kılavuzundan ulaşılabilecek.

KYK yurt başvuru sonuçları yapılacak değerlendirmeler sonucunda kurumun resmi internet adresinden ilan edilecek. Kimlerin başvurusu değerlendirmeye alınmayacak? Bir üniversitede okumayanlar, kaydı olmayanlar. Herhangi bir resmi olan yurttan “süresiz çıkarma cezası” alanalar. Staj haricinde normal bir işte çalışan ve asgari maaş alanlar. Sabıka kaydınız varsa, başvurunuz değerlendirilmeyecektir. Taksirli suçlar bunun dışında yer alır. Kalabalık, toplu ortamlarda yaşamaya uygun olmayan, akıl ve ruh hastalığı içinde olan veya bulaşıcı hastalık içerisinde olanlar. Ailesi ile aynı belediyede (ilçe) oturanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!