1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ HABERLERİ

  3. Kullandığı Kadar Öde Dönemi Başladı
Kullandığı Kadar Öde Dönemi Başladı

Kullandığı Kadar Öde Dönemi Başladı

Abonelik Açma, Kapatma, Numara Taşıma, Aboneliğin Dondurulması, Devri, Nakil Gibi Durumlarda Alınan Aylık Ücretlerde Büyük Değişiklik

A+A-

Sabit Telefon, Mobil Telefon ve İnternet hizmeti alan milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiren uygulamanın başlatıldığını BTK Başkanı Tayfun Acarer açıkladı.

Yapılan açıklamada artık cep telefonu, ev telefonu ve internet kullanıcıları bazı hizmetlerden faydalanırken ve değişikliğe giderken aylık ücret ödemek zorunda kalmayacağını belirtti. Yeni uygulama ile aylık değil de ne kadar kullandıysanız o kadar ödeme yapacaksınız.

1 Nisan’dan beri uygulamaya giren bu sistem ile vatandaşlar artık aylık ücretleri değil kullandıklarını ödeyecekler. Sistem nasıl mı olacak? Aşağıdaki durumlarda bu haklardan yararlanacaksınız:

Abonelik açarken,
Abonelik kapatırken,
Numara taşıma yaparken,
Aboneliğinizi dondururken,
Abonelik devri yaparken,
Abonelik nakli yaparken artık aylık ödeme yapmayacak, değişiklik yaptığınız tarih itibari ile kullandığınız kadar ödeyeceksiniz.

Daha önceden 1 haftalık kullanıma bile 1 aylık ücret alan şirketler artık bunu yapamayacaklar. Kullandığınız kadar ödeme dönemi vatandaşları sevindirecek. Bu şekilde kullanmadıklarının ödemesini yapmak zorunda bırakılamayacaklar.

Artık aboneler kullandıkları gün sayısı, kullanılan dakika ve veri ile orantılı olarak hesaplanan fatura ödeyecekleri belirtildi. Kullanmadıkları telefon ve İnternetin faturasını ödeyerek mağdur olmalarının önüne geçilmiş oldu.

Diğer bir uygulama ise:

Abonelik sözleşmelerinin artık internette. Abone imzaladığı abonelik sözleşmesine internetten ulaşabilecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.