1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kültür Bakanlığına 2018 EKPSS ile Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu
Kültür Bakanlığına 2018 EKPSS ile Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu

Kültür Bakanlığına 2018 EKPSS ile Yerleşenler İçin Memur Atama Duyurusu

ÖSYM tarafından EKPSS 2018 merkezi yerleştirme sonuçlarına GÖRE Kültür ve Turizm Bakanlığına ataması yapılanlarla ilgili duyuru yayımlandı. EKPSS ataması sonucu memur atamasına esas belgeler ve başvuru tarihleri.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından EKPSS 2018 merkezi yerleştirme sonuçlarına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı teşkilatı kadrolarına yerleştirilen adaylara ilişkin duyuru yayımlandı. Memur atamasına esas belge ve tarihler açıklandı.

Her adayın aşağıda belirtilen belgeleri en geç 30 Nisan 2018 tarihi mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı adresine getirerek şahsen veya kanuni yakınları aracılığıyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

Belgelerin son altı ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Adli Sicil Belgesinin 10 Nisan 2018 tarihi veya sonrasına ait olması, en az % 40 oranında çalışabilir engelli olunduğunu gösteren sağlık kurulu raporunun süreli olması halinde, süresinin dolmamış olması gerekiyor.

Memur atamasına esas belgeler; Form Dilekçe, EKPSS - 2016 Sonuç Belgesi, EKPSS - 2018, ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi, “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe geçerliliği kabul edilen en az yüzde kırk veya üzerinde çalışabilir engelli olunduğunu gösteren sağlık kurulu raporu istenmektedir.

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği, Yerleşim Yeri Belgesi, Nüfus Cüzdanının noter tasdikli örneği, 10 Nisan 2018 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi, Erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak Askerlik Durum Belgesinin noter tasdikli sureti isteniyor.

6 adet vesikalık fotoğraf, Mal Bildirimi, Aday tarafından bilgisayar ortamında doldurulmuş güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına ilişkin form isteniyor. EKPSS atama duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler