1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kültür Bakanlığına 3713 İle Açıktan Memur Atama Duyurusu
Kültür Bakanlığına 3713 İle Açıktan Memur Atama Duyurusu

Kültür Bakanlığına 3713 İle Açıktan Memur Atama Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı kadrolarına 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında ataması yapılan şehit yakını, gazi ve gazi yakını adaylara ilişkin duyuru yayımlandı. Atamaya esas belge ve işlemler haberimizde.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığına ataması yapılan şehit yakını, gazi ve gazi yakını adayların belgelerini en geç 26 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına getirerek şahsen veya kanuni yakınları aracılığıyla ya da posta yoluyla müracaat etmeleri gerekiyor.

Belgelerin son altı ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Ayrıca Adli Sicil Belgesi ile yerleşim yeri belgesinin 8 Eylül 2017 tarihi veya sonrasına ait olması gerekiyor.

Enformasyon memuru kadrosuna atanabilmek için Bakanlık Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği gereği, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az (C) düzeyinde başarılı olmak veya Yükseköğretim Kurulunca bu düzeye denk kabul edilen bir belgeye sahip olmak veya üniversitelerin filoloji bölümlerinde lisans düzeyinde eğitim görmüş olmak ya da yurt dışında üniversitelerde lisans veya lisansüstü düzeyde eğitimini başarı ile tamamlamış ve denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş olmak, gerekmektedir.

Atamaya esas belgeler şunlardır:

Form dilekçe, Devlet Personel Başkanlığı atama sonuç belgesi, diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği,  yerleşim yeri belgesi, nüfus cüzdanının onaylı fotokopisi, sağlık raporu, 8 Eylül 2017 tarihi veya sonrası itibariyle alınan adli sicil belgesi, erkek adaylar için askerlik durum belgesinin onaylı örneği,

En az (C) düzeyinde başarılı olduğuna ilişkin KPDS veya YDS sonuç belgesi veya yüksek öğretim kurulunca bu düzeye denk kabul edilen belge, vesikalık fotoğraf, mal bildirim formu. Belgelerle ilgili önemli detaylar bulunmaktadır. İndirilebilir haldeki tüm belgeler ve Bakanlığın duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler