Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 Güvenlik Görevlisi İŞKUR Son Başvuru Günü 4 Ekim!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 Güvenlik Görevlisi işçi alımına başvurular devam ediyor. Silahlı koruma ve güvenlik görevlisi ilanına başvuru nası yapılır? Güvenlik görevlisi hangi illere alınacak? güvenlik görevlisi iş ilanı detayları haberimizde...

56621
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı farklı illerde ve kontenjanlarda istihdam edilmek üzere 140 güvenlik görevlisi alımı yapacak. İŞKUR resmi sitesinde yayınlanan ilan ile koruma  ve güvenlik görevlisi  ilanına başvuruda bulunacak adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 Güvenlik Görevlisi işçi personel alımına başvuracak adayların, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmaları gerekiyor. Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekiyor.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ 140 DAİMİ İŞÇİ ALIMI HANGİ İLLERE YAPILACAK?

Adana (5), Afyonkarahisar (2), Aksaray (2), Ankara (7), Antalya (10), Balıkesir (1), Batman (5), Bilecik (1), Bitlis (3), Burdur (2), Bursa (5), Çanakkale (3), Diyarbakır (1), Düzce (3), Edirne (3), Gaziantep (3), Hatay (2), Isparta (1), İstanbul (8), İzmir (3), Kahramanmaraş (3), Karaman (2), Kars (4), Kırıkkale (2), Kırşehir (3), Konya (6), Kütahya (4), Manisa (2), Mersin (6), Muğla (5), Muş (2), Nevşehir (1), Osmaniye (2), Rize (1), Sakarya (3), Samsun (1), Şanlıurfa (4), Tekirdağ (2), Trabzon (3), Tunceli (5), Uşak (3), Van (4), Zonguldak (2)

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI SİLAHLI GÜVENLİK GÖREVLİSİ İLANINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Adayların, Güvenlik Görevlisi Kimlik Belgesi (silahlı) belgesine sahip olmaları ve herhangi bir lisans mezunu olmaları gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güvenlik Görevlisi (Silahlı) ilanına başvurular İŞKUR resmi internet adresi üzerinden İş Arayan linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapılabilecek. Güvenlik görevlisi daimi işçi alımına başvuru son günü 4 Ekim 2019 olarak belirtildi.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ATAMA İŞLEMLERİ

Atamaya hak kazanan adayların hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Bakanlığımız (www.kulturturizm.gov.tr) internet adresinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞÇİ ALIMI ÖZEL HUSUSLAR

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

6) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.

9) Engelli ya da eski hükümlü olmamak.

10) Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla, herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmak.

11) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

12) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi, bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız, feshedilecektir.

13) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanların başvuruları duyuru/sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

14) Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak.

15) Adaylar, kamu hizmetinin görülmesini temin amacıyla ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde istihdam edileceğinden, iller arası nakil hakkı verilmeyecektir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 2 sene önce

  Bazı şehirler yok neden ülke geneli olmuyor ki ,

 2. 2 sene önce

  Yaş 40 olsun lise ve üstü olsun

7 Yorum

 1. 2 sene önce

  Bu ilana lise mezunu başvuru yapabilir mi

 2. 2 sene önce

  iş alımının iptal edildiğine dair İŞKUR dan mesaj geldi maalesef.

 3. Yaş sınırını 35 olmasin yaş sınırını artirın

 4. 2 sene önce

  İlan çıkmıyor

 5. 2 sene önce

  Aynen iptal edilmiş bu ülkede lisans mezunu olmak okumak resmen. Suç oldu lise mezununa iş var ünive yok

 6. 2 sene önce

  Yaş 40 olsun lise ve üstü olsun

 7. 2 sene önce

  Bazı şehirler yok neden ülke geneli olmuyor ki ,

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!