Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 Koruma Memuru Alımına Kimler Başvurabilir?

Herhangi önlisans mezunlarının başvuru yapabileceği 140 koruma memuru alımı başvuruları alınacak. Koruma memuru alımı kimler katılabilecek? 140 koruma memuru alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

56549
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından taşra teşkilatı birimlerinde koruma ve güvenlik görevlisi olarak hizmet etmek üzere 140 sürekli işçi kadrosunda 140 koruma memuru alımı yapılacak. Herhangi lisans mezunları 140 personel alımına başvurabilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 kamu personeli “Sürekli İşçi” kadrolarına personel alımı şartlarını araştıran adaylar için tüm gerekli detayları hazırladık.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak gerekiyor.

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak,

Engelli ya da eski hükümlü olmamak,

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak,

Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak gerekiyor.

KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI “YAŞ” ŞARTI

18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI “ASKERLİK” ŞARTI

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) gerekmektedir.

CEZAİ HÜKÜMLER

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK BELGESİ ŞARTI

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI “MEZUNİYET” ŞARTI

Son başvuru tarihi itibarıyla, herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmak gerekiyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi, bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız, feshedilecektir.

İLLER ARASI NAKİL HAKKI YOK!

Adaylar, kamu hizmetinin görülmesini temin amacıyla ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde istihdam edileceğinden, iller arası nakil hakkı verilmeyecektir.

KORUMA VE GÜVENLİK PERSONELİ ALIMI İL KONTENJANLARI

Adana (5), Afyonkarahisar (2), Aksaray (2), Ankara (7), Antalya (10), Balıkesir (1), Batman (5), Bilecik (1), Bitlis (3), Burdur (2), Bursa (5), Çanakkale (3), Diyarbakır (1), Düzce (3), Edirne (3), Gaziantep (3), Hatay (2), Isparta (1), İstanbul (8), İzmir (3), Kahramanmaraş (3), Karaman (2), Kars (4), Kırıkkale (2), Kırşehir (3), Konya (6), Kütahya (4), Manisa (2), Mersin (6), Muğla (5), Muş (2), Nevşehir (1), Osmaniye (2), Rize (1), Sakarya (3), Samsun (1), Şanlıurfa (4), Tekirdağ (2), Trabzon (3), Tunceli (5), Uşak (3), Van (4), Zonguldak (2) olarak açıklandı.

İlan için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!